Mléko jako prevence. Norští vědci po šest let sledovali konzumaci mléka u padesáti tisíc žen. Na základě shromážděných informací vypracovali vědeckou studii, ze které vyplývá zajímavý závěr. Ženy, které vypily denně více než tři sklenky mléka, onemocněly rakovinou

prsu pouze v polovičním počtu případů ve srovnání s dalšími ženami, které mléko vůbec nekonzumovaly.

Potraviny proti depresi. Sója, pšeničné klíčky, ořechy, ale i tvrdý sýr a játra mohou pomoci lidem, které ohrožuje deprese. Obsahují totiž aminokyselinu tryptofan, důležitou pro duševní rovnováhu. Na psychiatrické klinice v Oxfordu se uskutečnil pokus s desítkami žen, jež byly vyléčeny z těžké deprese. Střídavě dostávaly polévku s tryptofanem a bez něho. Plnohodnotná polévka jejich náladu nezměnila, ale polévka bez tryptofanu jejich sklon k depresi opět zesílila.

Přemíra cukru škodí mozku. Přišli na to badatelé z barcelonské univerzity. Vyvracejí zaběhnutý názor, že čím více cukru, tím lépe pro mozek. Zahraniční prameny zveřejnily výsledky jednoho průzkumu, podle něhož nadbytek cukru způsobuje odumírání nervových buněk, vyvolává epileptické záchvaty, později poruchy pohybu, rychlou demenci a nakonec smrt.

Choďte mezi lidi! Podle australských vědců je společenský život lékem. Ten prospívá zdraví více než cvičení a dieta, navíc snižuje i riziko mrtvice či demence a údajně dokonce náchylnost k nachlazení.

(dra)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2278405
DnesDnes254
VčeraVčera687
Tento týdenTento týden2860
Tento měsícTento měsíc10654

Partnerské weby