Existuje mnoho obřadů, při kterých si dva zamilovaní lidé řeknou ano. Každá země má své svatební zvyky a některé jsou doslova magickým rituálem. Udělejte si s námi takovou malou exkurzi na více či méně exotické svatby.

Afroameričané

Afroameričané používají během obřadu koště, kterým mávají nad hlavami snoubenců, aby tak smetli vše nepříznivé a zahnali zlé duchy. Na konci obřadu musejí většinou novomanželé koště přeskočit.

Bengálci

Bengálský lid považuje za důležitou součást svatebního obřadu propojení s jídlem. Některé bengálské kmeny údajně praktikují zvyk, při kterém je snoubencova krev z prstu promíchána s pepřovníkem betelovým a nevěsta jej musí sníst.

Číňané

Před svatbou zasílají tři dopisy. První dopis obsahuje oficiální žádost o manželství a je poslán z rodiny ženicha do rodiny nevěsty. Druhý dopis doprovází dárek ženichovy rodiny nevěstině rodině a je zasílán krátce před svatbou. A třetí dopis oznamující oficiální přijetí nevěsty do rodiny ženicha je předán v den svatby.

Filipínci

Na Filipínách panuje pověra, že svatby sourozenců ve stejném roce přinášejí smůlu.

Indové

Šaty indické nevěsty mají vždy barvu červenou. Nikdy nejsou bílé, protože tato barva symbolizuje v hinduistické kultuře vdovství. Manželství je smutným okamžikem pro nevěstiny příbuzné. Tradičně totiž nevěsta opouští své pokrevní příbuzenstvo a následuje rodinu  manžela. Během obřadu jsou nevěstiny ruce a nohy pokryty obrazci namalovanými hennou. Takový obřad se pak nazývá Tilak.

Italové

Mládenci činí ženichovi co největší příkoří a všemožně se mu snaží zkomplikovat svatební den. Mění čas na hodinách, schovávají svatební oblek, posílají za ním příbuzné s různými přáními a dotazy apod.

Zatímco v mnoha zemích modrá znamená štěstí, v Itálii je to barva zelená.

Japonci

Japonské nevěsty mohou být pomalovány od hlavy k patě bílou barvou, která demonstruje bohům jejich panenskou čistotu. Svatební oblečení je jedním z nejdůležitějších úkolů nevěsty. Během svatebního dne musí vyměnit několikrát svůj oděv. Její svatební šat se obvykle skládá z extravagantního kimona, výrazného make-upu, paruky a pokrývky hlavy.

Fotografování svatebčanů je důležitou součástí tohoto významného dne. Fotografie mají předvídat budoucí život manželů.

Pygmejové

Pygmejský muž musí najít svou milou, která je ochotná se za něj vdát, mezi svými příbuznými – sestrami, sestřenicemi apod. Jestliže má muž dostatek jídla, může mít více než jednu ženu.

Skotové

Skotové se během svatebního obřadu oblékají do kiltu. Je to nejtypičtější kulturní zvyk.

Zvláštností Skotska je, že zde mohou být oddány i osoby ve věku 16 let bez povolení rodičů (na rozdíl od Anglie). Novomanželé mohou opustit svatební obřad pouze za zvuků dud.

(luv)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2316250
DnesDnes130
VčeraVčera924
Tento týdenTento týden1054
Tento měsícTento měsíc23176

Partnerské weby