Výbornou prevencí proti nachlazení je zázvor. Ve světě koření patří k nejmocnějším bojovníkům proti různým nemocem. A co se týká kašle, rýmy a respiračních onemocnění, je zázvor prostě jednoznačnou jedničkou. Vzhledem k vysokému obsahu vitaminu C, hořčíku a

jiných minerálů je zázvorový oddenek pro zdraví opravdu požehnáním. Můžete si z něj udělat čaj, spolu s mátou, medem a citronem se z něj stane skvělý protizánětlivý nápoj s vynikajícími účinky podporujícími imunitu.

Vynikající jablečný ocet
Ten je podle babek kořenářek výborný na různé choroby a neduhy. Usnadňuje trávení, předchází chřipce, zmírňuje záněty, likviduje plísně, reguluje pH a odvádí z těla toxiny. Někteří léčitelé doporučují jablečný ocet ke znovuobnovení rovnováhy kyselin a zásad  v těle.

Skořice s medem
Skořice si zaslouží čestné místo jak v kuchyni při přípravě pokrmů, tak v domácí lékárničce. Toto koření je jedním z nejlepších antioxidantů. Například lžička medu se čtvrtkou lžičky skořice často dokáží během jednoho až dvou dnů zatočit s nachlazením. Pokud má ale takto působit, musí se jednat o skořici cejlonskou (Cinnamonum verum). Běžná skořice (cassia), která se v domácnostech používá, neobsahuje tolik účinných látek.

(luv)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2259525
DnesDnes429
VčeraVčera685
Tento týdenTento týden1114
Tento měsícTento měsíc14933

Partnerské weby