Společně s astroložkou, záhadoložkou a spisovatelkou Olgou Krumlovskou jsme vám představili některá z míst s léčivou energií.  Stejně tak ale existují lokality, kterým je naopak lépe se vyhnout.

HORNÍ HRAD

Ještě v padesátých letech byl

Horní hrad u Stráže nad Ohří obýván. Po třiceti letech jsou  z nádherného objetu uprostřed panenské přírody a zarostlého parku s jezírky ruiny. Zámek, do konce roku 1945 nazývaný Hauenštejn, byl založen koncem 13. století jako královský hrad. Malé panství k němu náležející rozšířil v roce 1357 sám Karel IV. o devět vsí. V průběhu 14. a 15. století měli Horní hrad různí feudálové, od roku 1528 byl v držení Šliků. Roku 1839 jej získala hrabata Buquoyové. Z raně gotického hradu se dochovala už jen hradní věž zvaná purkmistrovská, která je zakončená gotickým cimbuřím pocházejícím z doby přestavby hradu v prostorný zámek v 19. století.

Olga Krumlovská upozorňuje: „V prostorách Horního hradu byla zjištěna velmi silná negativní psychosomatická zóna. Podle odhadu psychotroniků muselo na tomto místě zemřít  násilnou nebo tragickou smrtí nejméně deset lidí. Zóna má průměr pětatřicet metrů a zřejmě má podíl na tom, že potenciální zájemci, kteří uvažují, že by Horní hrad zrekonstruovali, vždy po čase od svého záměru ustoupí. Zónu by prý bylo možné utlumit, ale maximálně na polovinu. A zajímavé je, že by odrušovače musely mít tvar srdce o velikosti asi šestadvacet centimetrů, bylo by jich zapotřebí deset. Někteří psychotronici tvrdí, že odrušovače tohoto tvaru pomáhají zejména v místech, kde zemřelo dítě. Zemřelo tu tedy snad deset dětí? Oficiální informace o tom nejsou. Každopádně v bezprostřední blízkosti Horního hradu je i malý hřbitůvek s kaplí. Ačkoli na hřbitově je rovněž zóna negativní, v prostoru kaple je energie pozitivní.“

(nam)

Foto: www.webgarden.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2273098
DnesDnes755
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden4509
Tento měsícTento měsíc5347

Partnerské weby