Společně s astroložkou, záhadoložkou a spisovatelkou Olgou Krumlovskou jsme vám představili některá z míst s léčivou energií.  Stejně tak ale existují lokality, kterým je naopak lépe se vyhnout.

KRAVAŘE

První zmínka o kravařské renesanční

vodní tvrzi u Opavy se váže k roku 1224. Tato tvrz se podle pověsti propadla do země. Bylo to v době, kdy sužovaly celé Čechy i Moravu hlad a bída. Lidé umírali, vesnice se vylidňovaly. Tehdy uspořádal majitel tvrze velkolepý ples a jeho tři dcery na něj přišly v nádherných šatech a na nohách měly střevíčky z houskového těsta. O půlnoci se tvrz i s hosty propadla do země. Písemná zmínka o novém barokním zámku, postaveném v místě, kde zmizela vodní tvrz Kravaře, se objevuje v 17. století. Při jedné z cest do Krakova byl tehdy přepaden a uvězněn šlechticem, jemuž náležel kravařský zámek, proslulý polský alchymista Michal Sendivoj. Tomu se podařilo ze zámku uprchnout a zažalovat kravařského pána u císaře. Náhradou mu viník musel podstoupit zámek a Sendivoj zde až do své smrti přijímal návštěvy proslulých hermetiků. Zámek dal věnem své dceři  Veronice Marii, jejíž potomci panství drželi až do začátku 19. století. V roce 1937 zámek nešťastnou náhodou vyhořel a za války byl opět značně poškozen. V letech 1955 až 1971 byl celý rekonstruován.

Olga Krumlovská upozorňuje: „Znám několik natolik citlivých jedinců, kterým  postačí jediná noc v blízkosti větší vodní plochy k tomu, aby otekli v obličeji, téměř ztratili hlas, po těle jim naskákaly pupínky, dostavila se migréna nebo zimnice, začali slzet. Osobně pokládám větší vodní plochy v blízkosti domů pro citlivější obyvatele za nešťastné. Voda, která je ideálně vodivá, k nám může dopravit nejrůznější záření. Navíc vlhko, kterým budova nasákne, může podlomit lidské zdraví, lidé jsou pak častěji nemocní. Však se také poblíž řek a rybníků objevují „prokleté domy“, jejichž obyvatele stíhají s neochvějnou pravidelností  neštěstí nebo stejná, většinou chronická, onemocnění.“  

(nam)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2274573
DnesDnes208
VčeraVčera1233
Tento týdenTento týden5984
Tento měsícTento měsíc6822

Partnerské weby