Beran

V tomto zimním období je pro vás nezbytně nutné, abyste se urychleně soustředili na podstatné věci a neztratili přehled o aktuálním dění. Pak by vás nic nemělo překvapit. V opačném případě ztratíte klid i pevnou půdu pod nohama. Pamatujte

si, že vítězí ten, kdo nepodcení situaci. Snažte se vrátit do stabilního tempa, neboť pomalý nástup do nového roku by to pro vás mohl znamenat zbytečné komplikace. Času i sil máte dost, takže je třeba jen shromáždit co nejvíce informací a průběžně je vyhodnocovat.

Býk

Ve třetí dekádě měsíce ledna budete mít možnost vhodně vyřešit záležitosti zejména dlouhodobějšího charakteru. Můžete si dovolit i trochu riskovat, máte na své straně veškerou možnou podporu, včetně svých andělských ochránců. A toho byste tedy měli náležitě využít. Co se však týká zdraví, mějte na paměti, že to, co jste zanedbávali v uplynulém bujarém období, nedáte do pořádku za pár dní. Bude to tedy chtít trochu trpělivosti a především odhodlání a vůle. Pohyb a řádný přísun vitaminu jsou samozřejmostí.

Blíženci

Nadcházející období ve vašich myšlenkách probudí vzpomínky, minulost může znovu ožít.  Přijměte ji v takovém případě bez jakýchkoli výčitek a rovněž bez nereálných očekávání. Pohodu a harmonii naleznete tehdy, pokud budete tvůrčí a nezapomenete na to, že dobrá nálada je kořením života. Bylo by také dobré navštívit staré známé a přátele, na které jste v závěru roku neměli čas. Uvidíte, jak vám to zvedne náladu a setkání vás nabije do dalších dní. Navíc se dozvíte zajímavé novinky.

Rak

Využijte své současné energie i výřečnosti zejména k řešení potíží, které se mohou ve zvýšené míře během tohoto období vyskytnout u vás doma nebo v kruhu příbuzných. Uvědomte si, jakou roli v souvislosti s tím hraje vaše pracovní vytížení a časté služební cesty. Vždyť i v závěru roku jste měli neustále nablízku telefon a kazili jste ostatním zábavu! Výlety do přírody s vašimi blízkými mohou být optimálním řešením. V případě nutnosti neváhejte a buďte nakloněni změnám, které se také mohou objevit. 

Lev

Nyní můžete mít potřebu zvýšené opatrnosti, která vás donutí stáhnout se do pozadí. Neměli byste se však úplně stranit okolí, nebylo by to pro vaši psychiku dobré. Vezměte to jako výzvu a uplatněte se ve zvýšené míře ve společnosti, v charitě či nějaké nadaci. Podáte-li pomocnou ruku bližnímu v nouzi, nedělejte to ze zištných důvodů. Čas od času byste totiž měli udělat dobrý skutek a nic za něj nečekat. Vše se nám totiž vrátí v ten správný čas. Také vězte, že kdo rychle dává, dvakrát dává.

Panna

Zřejmě se budete muset zamyslet nad některými svými postoji. Nezapomínejte na to, že jak se okolí chová k vám, je odrazem vašeho osobního přístupu a vyzařování. V tomto zimním měsíci máte příležitost uspět, budete-li své předpoklady stavět na stabilních základech a neztratíte-li ze zřetele své reálné možnosti. Stavět vzdušné zámky by se vám nevyplatilo a navíc ani nevíte, jakým směrem se přesně vydat. To je nutné si v první řadě ujasnit. Vaši andělští ochránci radí, abyste si řádně srovnali všechna pro a proti.

Váhy

Materiální hodnoty nejsou vším, což byste měli mít na paměti. Peníze k životu potřebuje každý, ale nesmějí se stát hlavním důvodem vašeho snažení. Na významu v současné době nabývá rodinná pohoda a tento měsíc pro vás bude zvlášť přínosný, pokud se zaměříte na vztahy a duchovní potřeby. Věnujte se tedy četbě nebo jiným aktivitám zaměřeným na nové informace z oblasti ezoteriky a duchovna. Potřebujete nyní posílit psychiku. Vše, co pro sebe uděláte, se vám v brzké době bude hodit.   

Štír

Tyto dny prověří vaši rozvahu a trpělivost. V jisté záležitosti nespěchejte, neunáhlujte se se svými závěry, soustřeďte se na dlouhodobější výsledky svých činů. Uvidíte, že až budete mít dostatek ucelených informací, bude vám vše rázem jasné, všechno do sebe najednou zapadne, jako ozubená kola hodinového strojku. Je také potřeba si srovnat priority a případně se poradit v rodinném kruhu, protože nyní platí, více hlav více ví. Názory druhých respektujte, byť by se zprvu mohly jevit jako nereálné. Dejte na svou intuici.

Střelec

Bude-li vám někdo nabízet půjčku za velmi výhodných podmínek, mějte se na pozoru a neunáhlete se. Mohlo by se totiž stát, že vás takováto pomoc přijde poněkud draho. Rozhodně se v této době nepouštějte do nějakých větších transakcí nebo nákupů drahého zboží. Určitě se také poraďte se svými blízkými, kteří se na celou záležitost dívají s odstupem a dokáží reálněji zvažovat možná pro a proti. Při rozhodování vám také pomůže, když si vezmete čas na rozmyšlenou. Na ten má nárok každý.

Kozorožec

Někdo z rodiny přijde s plány, které vás moc nepotěší, protože by vás mohly finančně zatížit na delší dobu. Nedělejte si z toho ale těžkou hlavu, za pár dní může být všechno úplně jinak. Platí totiž, že člověk míní a život mění. Pro vás by bylo nejlepší si dopředu připravit přijatelný protinávrh, který by mohl být jakýmsi kompromisem mezi vašimi představami a vašich blízkých. Je známo, že štěstí přeje připraveným a uvidíte, že nakonec vše dopadne dobře. Nikomu však nevnucujte své názory, jen zlehka konstatujte.

Vodnář

Těšte se z toho, co máte a netrapte se tím, čeho nemůžete dosáhnout okamžitě. Některé věci nejdou změnit ze dne na den a chtějí svůj čas. A to je momentálně i váš případ. Sice vás to bude stát trochu sil, ale v budoucnu pochopíte, že trpělivost byla na místě. Nesuďte druhé za to, že mají jiný názor než vy. Myslí to dobře, jen se na celou záležitost dívají z jiného úhlu pohledu. Věnujte v tomto období čas také sobě a péči o své zdraví. Nezapomínejte na pravidelný pohyb a „duchovní potravu“. Čtěte třeba herbáře s přírodními recepty.

Ryby

Je možné, že se budete muset vydat, třeba i pracovně, na nějakou cestu, na kterou se vám nebude ale vůbec chtít. Přemožte se a jeďte. Poznáte nové lidi, zajímavá místa a přijdete na jiné myšlenky. Změna vám jen prospěje, protože možná sami cítíte, že byste potřebovali trochu odstupu od rodinných zvyklostí a sešlostí. Odpočinete si především psychicky a vyhnete se případným konfliktům v rodině. Pamatujte si také, že v této době nic nevyřešíte, budete-li tvrdošíjně trvat na svých postojích a názorech

(rox)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2273080
DnesDnes737
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden4491
Tento měsícTento měsíc5329

Partnerské weby