Čtenářka Helena B. z východních Čech do redakce napsala: „Zachytila jsem nedávno v rádiu část pořadu, v němž se mluvilo o zajímavé léčitelské metodě. Spočívá v tom, že se na tělo nemocného člověka malují nějaké čárové symboly. Je to skutečně možné? Máte k

tomu vysvětlení?“

Jde o léčebnou metodu, kterou vyvinul na konci 80. let minulého století vídeňský elektrotechnik Erich Körbler (1938 - 1994). Věnoval se totiž mimo jiné tradiční čínské medicíně, radiestézii a homeopatii. Inspirovaly ho fyzikální zákony o vibracích a přírodní národy, které  používaly pomalování těla k léčení. Přišel na to, a v praxi ověřil, že když se na kůži člověka namalují kříž, sinusouida, ypsilon a nebo jednoduché čáry ( jde o systém jedné až devíti čar podobající se čárovému kódu), ovlivní to jeho energetický obal. Podle teorie Körblera je tak možné vyrovnat meridiány, utišit bolesti, odhalit psychická traumata, zharmonizovat organismus, urychlit léčbu či hojení jizev atd.

Se systémem se intenzivněji pracuje v zahraničí, někteří terapeuti ho dále rozvíjejí.  Údajně ho lze využít na zlepšení zraku, zklidnění dětí s diagnózou ADHD a podobně.

(cul)

Foto: www.maybalance.eu

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2272822
DnesDnes479
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden4233
Tento měsícTento měsíc5071

Partnerské weby