Píše se rok 1943. V přísně utajovaném londýnském kabinetu působí zvláštní zpravodajská skupina, jejímž úkolem je pomocí okultismu škodit nepříteli. V době II. světové války zde odborníci prostřednictvím pendlu (siderického kyvadla) vyhledávají německé ponorky ve

vodách Atlantiku. Stejné metody používají i další spojenci, a také samo Německo. Pro Adolfa Hitlera pracují významní astrologové a okultisté. Některé úspěchy jsou opravdu senzační a laikům jen těžko pochopitelní fanatici magie triumfují. Jak je to možné?

Okultisté v odboji

Pokud se podíváme do historie, pak využívání mágů, věštců a okultistů vůbec v bojovém týlu není nic nového. Keltští druidové, babylonští hvězdopravci a řečtí mágové plnili stejné úlohy. Také v tehdejším Československu se nelenilo, odbojová skupina z řad českých okultistů se snažila o cílené astrální útoky proti nepřátelům. Známé jsou například magické operace vedené z území Brdských hor. Některé rituály se ale nezdařily, jejich strůjci byli zasaženi tak zvaným zpětným odrazem.

Podivní vojáci z Asie

Mezi nejvýznamnější okultisty patřil i legendární František Bardon. Odmítl spolupráci s černomagickou lóží 99, a to se mu stalo osudným. Válku sice přežil, zachránil se útěkem, ale kriminál po roce 1948 již ne. Podle všeho se zájem tehdejší tajné policie soustřeďoval na jakési zázračné medové léky a jiné medikamenty. Jejich složení a účinky měl Bardon znát. Možná ale rozvědka chtěla vědět něco úplně jiného, šlo o tajemství vzniku II. světové války.

Bardon již v roce 1945 svým přátelům cosi naznačil, říkal, že kořeny konfliktu sahají až k tibetským černým mágům. Hitlera a jeho soukmenovce prý použili jako pouhé dělníky, vykonavatele rozkazů, protože je dokonale mentálně ovládali. Zní to jako pohádka, ale tajné nacistické organizace skutečně v Tibetu pátraly, jejich členové tu vyjednávali.

Také v osvobozeném Berlíně se objevily skupinky zmatených Asiatů v nacistických uniformách, na rukou měli tito podivní vojáci ještě podivnější zelené rukavice.

Důkazy zmizely

František Bardon zemřel ve vězení ještě před vynesením rozsudku. Z jeho pozůstalosti záhadně zmizely různé ezoterické pomůcky, zlaté a stříbrné talismany a amulety, karty, relikvie a mnoho cenných knih. Ukradeny byly i všechny Bardonovy osobní šperky. Kam se vše ztratilo, nikdo neví…

Jiří Nový

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2272804
DnesDnes461
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden4215
Tento měsícTento měsíc5053

Partnerské weby