Mnohé zajisté nepřekvapí zjištění vědců, že vývar z kostí inhibuje migraci neutrofilů. To přeloženo do srozumitelného jazyka znamená, že ovlivňuje pohyb bílých krvinek, čímž snižuje vedlejší účinky zánětů v organismu napadeného chřipkou

nebo podobným virovým onemocněním. Takže když nás naše babičky nutily jíst v zimě horké silné vývary se slovy – polévka je grunt, ostatní je špunt – dobře věděly, co dělají.

Lékaři, kteří se zcela vážně účinky polévek na lidský organismus zabývají, s překvapením zjistili, že vývar z kostí pomáhá nastartovat imunitní systém. Co je však důležité připomenout, aby takový vývar skutečně správně fungoval, je nutné jej vařit pomalu. A to často neděláme…Jedině velmi pomalý var (i několik hodin) totiž způsobí, že se z kostí a šlach, které na polévku použijeme, uvolní léčivé látky. Mezi nimi najdeme kolagen, ale i esenciální aminokyseliny jako prolin, glycin a glutamin. Právě ty příznivě působí na naše zdraví a psychiku. Kromě toho kostní dřeň a minerály v kostech obsažené napomáhají regeneraci krevních buněk, včetně již zmíněných bílých krvinek, které jsou zodpovědné za obranyschopnost organismu. Díky zelenině se pakuvolňují další důležité výživné látky, které přidávají svůj účinek k celkovému antivirovému a antibiotickému působení vývaru.

(luv)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

2234517
DnesDnes331
VčeraVčera671
Tento týdenTento týden3025
Tento měsícTento měsíc10582

Partnerské weby