Občas se mezi vašimi dotazy objeví prosba, abychom napsali, jaké jsou děti narozené v jednotlivých znameních zvěrokruhu, jaké nemoci jim hrozí, kam je nejlépe směrovat. Ve spolupráci s astroložkou Olgou Krumlovskou tedy v obecné rovině rozebereme postupně všechna znamení, tak jak jdou za sebou. Únor

náleží z větší části znamení Vodnáře…

Dítě Vodnář

Olga Krumlovská říká: Malý Vodnář oplývá vynalézavostí a originálním myšlením, dobrou pamětí, vysokou inteligencí i schopností maximálně se soustředit. Touží po svobodě a nezávislosti, chce být jedinečný, lišit se od ostatních. Bývá ovšem také vzdorovitý, staví se rád do opozice, polemizuje. Leckdy trvá na svém názoru, i když je nesmyslný. A třeba to i ví, nebo brzy zjistí, ale nečekejte od něj omluvu. Děti - Vodnáři - milují pokrok, získáte je technickými novinkami, neobvyklými hračkami. Moc se nemazlí, mohou působit chladně a odtažitě, ačkoli své blízké milují. Nemají zkrátka potřebu dávat své city tolik najevo.

Zdraví: Mají zjevné dispozice k nemocem páteře, potížím s klouby a šlachami, se zápěstím. Nelze vyloučit ani častější onemocnění krve a žilního systému (snížená srážlivost krve atd.).

Rodina: Tyto děti bývají vystaveny velkým překážkám, jež musejí překonat. Provázejí je i rodinné krize, přesto si v dospělosti dokážou plnit své sny a najít štěstí.

Vhodná povolání: Vyniknou, pokud mohou využít originalitu svého myšlení. Vyhovovat jim budou svobodná povolání, úspěchů dosáhnou tam, kde využijí své manuální schopnosti a technický talent. Bývají z nich skvělí kameramani, počítačoví experti, fotografové či malíři abstraktních obrazů, vynálezci, zlepšovatelé, strojvůdci, montéři, automechanici, elektrikáři. Děvčata vyhledávají žensky netypická povolání - např. práce u policie nebo ochranky, mohou být taxikářky, zdatné stavbyvedoucí. Touží se stát i kosmonautkami, řídit ponorku a podobně.  Vodnáři ovšem mohou prorazit i v módě či umění, pokud dostanou volné pole působnosti. Jejich módní návrhy a umělecké projekty mohou ovšem šokovat, provokovat. 

Kde může čerpat energii? Rodiče by měli směrovat pohyb těchto dětí do prostředí, jež umocní jejich vzdušný princip. Udělají dobře, když s nimi budou trávit volný čas na kopcích, kde je blíž k letadlům a rogalům, v otevřené krajině, kde proudí vzduch, kde se pořád něco zajímavého děje. Energii malým Vodnářům dodají nevšední činnosti a sporty (létání, windsurfing), nečinnost a stereotyp je ubíjejí.

Domácí mazlíček: Milují stěhovavé ptáky, které ale těžko mohou mít doma. Takový čáp za komínem by je nadchnul. Líbí se jim labutě, rádi pozorují hnízda vlaštovek. Co se psů týká, budou si rozumět  s vlkodavem nebo zlatým retrívrem.

(nam)

Foto: Danuše Mudriková

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2272447
DnesDnes104
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden3858
Tento měsícTento měsíc4696

Partnerské weby