Hrobka na londýnském Bromptonském hřbitově odjakživa fascinovala nejen záhadology, ale všechny ty, kteří se zajímali a zajímají, zda lze opravdu zkonstruovat stroj času. „Mohla by se prozkoumat,“ řeknete si. Ovšem tak jednoduché to není. Prý se po klíčích doposud bezvýsledně pátrá. Je v ní tedy někdo pochován? Kdo? Skrývá opravdu

dokumenty, podle kterých lze vynález vyrobit?

Traduje se, že hrobka měla patřit dobře situované londýnské obyvatelce Hannah Curtoy. Ta, podle všeho, se chtěla společně se svými dvěma dcerami vyhnout smrti. Doufala, že hrobka opravdu jako stroj času zafunguje a prostřednictvím něj se přemístí do doby, kdy byla ještě naživu. Paní Hannah totiž uvěřila Samuelovi Warnerovi a jeho příteli, egyptologovi Josephu Bonomimu, že mohou v Londýně instalovat teleportační zařízení, prostřednictvím kterého lze cestovat v čase. Však také tento projekt částečně financovala.

Dejte statisíce liber a já vám vše prozradím

Povězme si tedy něco o člověku, jehož jméno se v souvislosti s tajemnou hrobkou vyslovuje. Britský vynálezce Samuel Warner se narodil do středostavovské rodiny námořního kapitána roku 1794. Nepotatil se, daleké cesty po moři ho rozhodně nelákaly. Zato však tíhnul k vynalézání a podle svých slov zkonstruoval neviditelné torpédo. Ovšem údajně ho odmítl komukoliv ukázat a dnešními slovy se dá říci, že tak trochu vydíral. Prý nákresy prodá britské admiralitě za 200 tisíc liber (některé prameny hovoří až o 400 tisících librách).

Věděla toto Hannah Curtoy, bohatá mecenáška Samuela Warnera? To se již asi dnes nedovíme. Každopádně zemřela čtyři roky předtím, než se se stavbou hrobky vůbec začalo. Ti, kteří se o osud technických plánů na stroj času zajímají, však tvrdí, že ostatky paní Curtoy v hrobce nejsou.

V souvislosti se Samuelem Warnerem jsme se zmínili o egyptologovi Josephu Bonomim, který byl jeho blízkým přítelem. Bylo by spravedlivé připomenout, že i on se zapsal do dějin záhadologie. V hrabství Norfolk totiž postavil mauzoleum ve tvaru egyptské pyramidy. V ní prý je dodnes patrné velké množství paranormálních jevů. Ovšem Bonomi měl i jiné zásluhy. Byl členem týmu, který jako první vyluštil hieroglyfické texty v Údolí králů.

Aby toho nebylo málo, i smrt Samuela Warnera je obestřena tajemstvím. Zemřel náhle. Spekuluje se, že byl zavražděn, aby se nákresy jeho vynálezů nedostaly do rukou nepřítele. Údajně byl také pohřben do neoznačeného hrobu. Proč? Zastánci existence stroje času dodnes tvrdí, že právě díky němu smrti unikl…

(les)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2272451
DnesDnes108
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden3862
Tento měsícTento měsíc4700

Partnerské weby