Nemůžeme být vždycky skvěle naladěni. Často nás ovlivňuje i roční období. A také časy, ve kterých žijeme. Každé znamení má svůj vlastní způsob nedobré nálady…

Beran

Berana jen zřídka vidíme ve špatném rozpoložení. Snad jen s výjimkou

osob, které vyrostly pod dohledem až příliš starostlivých rodičů. To pak bývá Beranova původní impulzivita potlačena racionálními obavami. V takových případech Beran vyrůstá za omezení kontaktu se svým vrozeným plamenem, nezdolnou vášní, která toto znamení charakterizuje. Ale i Beran, za jehož depresí stojí strach a obavy, v sobě může znovu probudit odvahu, radost ze života a mnohem aktivnější postoj. To, co jej bude tlačit vzhůru, je adrenalin, který v něm budí každá výzva a dobrodružství. Beran tak dokáže rychle překonávat dočasný pokles optimismu stejně jako všechna ohnivá znamení...

Býk

Díky kombinaci stabilního znamení, náležícího k elementu Země, nemá Býkova nálada mnoho vzestupů a pádů. Obvykle se nachází těsně nad úrovní deprese a jen zřídka se dostane do černé propasti zoufalství. Většinou však také nevystoupá do výšky šílené radosti. Je skutečně těžké, aby Býk podlehl naprostému nadšení nebo hlubokým pocitům úzkosti. Má totiž dost praktických způsobů, jak takové stavy překonat. Většinou mají formu fyzických prožitků - dobré jídlo, komfortní koupel, trocha hudby, cokoli, co povzbudí a vylepší jeho pocity. Býk ví, jak si užívat své materiální reality a dokáže se na povzbuzující zážitky naladit v případě potřeby kdykoliv a kdekoliv.

Blíženci

Blíženci nedovolí svému já dostat se do krize, i kdyby se celý vesmír kolem hroutil. Především – neexistuje případ, kdy by člověk ve znamení Blíženců nevěděl, co je na vině. Jeho bystrý mozek okamžitě určí přesnou příčinu smutku nebo nepříjemností. Samozřejmě to neznamená, že dokáže čelit problému přímo. Pravděpodobně se uchýlí ke kritice nebo vyhýbání se nepříjemným záležitostem, což je jeho oblíbená metoda. Okamžitě najde něco jiného, na co soustředí svůj zájem, a pro všechny kolem bude předstírat, že o nic neběží. Což samozřejmě není vždycky nejlepší přístup, někdy by mnohem více pomohlo podívat se potížím tváří v tvář.

Rak

Rak je znamení nejvíce náchylné k melancholii. Jeho nejčastějším problémem bývá domněnka, že ho ostatní nemají rádi, neoceňují nebo nepreferují tak, jak by chtěl. A jako následek vidí to, že mu neposkytují podporu, o jakou by stál. Pro Raka je těžké čelit problémům života bez pomocné ruky. V případě, že ji nenachází, jeho schopnost překonat úskalí života je oslabená. A namísto toho, aby srozumitelně žádal o podporu, kterou potřebuje, schová se do své skořápky a užírá se žalem, zatímco ostatní mají uhodnout, co se děje. Ve skutečnosti by pomohlo jasně požádat ostatní lidi o odpovědi, místo toho, aby se topil ve svých spekulacích.

Lev

Lva málokdy uvidíte ve špatném rozpoložení. Ale to neznamená, že nikdy krizi nemá. Jenomže chce vždycky zářit jako slunce - jeho jediný vládce – a vysílat paprsky síly a sebedůvěry. Je příliš hrdý na to, aby se ukázal depresivní, sklíčený nebo vystrašený. A neukrývá tyto stavy jen před ostatními, ale i sám před sebou. Chová se, jako by všechno šlo naprosto v pohodě. Jeho nejzranitelnějším bodem je pocit, že ztrácí „trůn“, tedy prestiž a výkon. Vědomí, že ho okolí lituje, je pro něj mnohem horší než problém sám. Naopak pocit, že je obklopen lidmi, kteří ho respektují a obdivují, je pro něj velkou potěchou.

Panna

Zrozenec v Panně neumožňuje sám sobě cítit se špatně. I přes své mírné tóny je to individualista nedávající příliš velký prostor slabostem, ať už jeho vlastním nebo cizím. Snaží se ovládat a měnit svou náladu jako stisknutím tlačítka. Preferuje pracovní tlak před duševními krizemi. Používá pracovní aktivity k nabrání síly z pocitů naplnění, které přináší hotové dílo. I kdyby šlo o zuřivé čištění odpadu u umyvadla. Produktivita je pro něj řešením pro všechno. Dosahování hmatatelných výsledků v odvětví, které může ovlivňovat, výborně zmírňuje jeho stresy.

Váhy

Člověk ve Vahách, i když upadne do sítě smutku, nezůstává dlouho ve špatné náladě. Samozřejmě, pokud má několik planet ve Štíru, může být náchylný k „temnotě“, ale obvykle najde způsob, jak ji překonat. K tomu používá především pomoc druhých, únikové cesty, které nabízejí osobní a společenské vztahy, a lásku k dobrým věcem života. Krása a harmonie jsou pro něj balzámem. Ve skutečnosti u něj však tajemství překonávání depresí spočívá v překonání jeho vlastního charakteru než v čekání na někoho silnějšího z okolí.

Štír

Štír je intenzivně emocionální znamení s velkými výkyvy nálad. Projevuje se stejnou vášní smutek i radost, a to až do míry neúnosné pro jeho okolí. Emocionální život je pro Štírovy nálady důležitým faktorem, dává vysokou prioritou vztahům. Když ty ztratí na lesku a vášni, bývá to příčina temnoty v duši Štíra. Dobré je, že nezůstává v depresích dlouho. Dříve nebo později v sobě vyburcuje dostatek vůle a krizi překoná. Velkým pomocníkem pro boj s nedobrým stavem duše je pro Štíra sex.

Střelec

Ačkoli patří k nejoptimističtějším znamením, dokonce ani Střelec nemá absolutní imunitu proti depresi. Jen ji prostě pomocí svého činorodého charakteru překonává dříve, než si ji sám uvědomí. Kromě toho je v hloubi duše přesvědčen, že smyslem života není jen prožívat sám všechno pěkné, ale předávat rozvernou náladu i všem ostatním. Skutečnost, že vyzařuje tento optimismus, je jedním z důvodů, který táhne lidi do blízkosti Střelce. A to ho povzbuzuje ještě více. Ať tak či tak, Střelec nemůže vydržet v obklíčení zachmuřenými obličeji. Ať si jdou nadávat někam pryč.

Kozorožec

Kozorožec se často chová, jako by byl v depresi, i když se neděje nic. Vážný, pevně se držící na úrovni „šedého“ tónu, o něco světlejšího než tma. A nevidí způsob ani důvod, proč se dostávat ze situace, do které se sám nominoval. Proč vlastně? Copak to není právě on, kdo se dívá na věci objektivně? Copak existuje někde paprsek světla, aby byl důvod se radovat? Chmury Kozorožce plynou z neuspokojené potřeby sebedůvěry a sebejistoty ve všem, co dělá. A protože de facto není možné jeho požadavky na sebe sama splnit, bývá uvězněn ve vlastní kleci domnělé bezútěšné současnosti a ještě horší budoucnosti.

Vodnář

Není snadné vidět Vodnáře v depresi. Vzdušný element, který mu vládne, ho udržuje ve správné výšce. Způsobuje jeho zájem o všechno a všechny kolem sebe. Zřídka se nudí. Jako správný extrovert nemívá vnitřní problémy. Neznamená to, že by mu chyběly city, které by ho mohly psychicky rozhodit. Jen jeho mentální schopnosti jsou tak silné, že ho nenechají dlouho se utápět v negativních věcech. Co mu však skutečně vadí a může jeho náladu ovlivnit nejvíce, je pocit, že mu ostatní nerozumějí. Což není nic neobvyklého, protože Vodnáři často předbíhají svou dobu.

Ryby

Němě jako ryba, tak tiše, bez sdílení s kýmkoliv dalším je schopný trpět člověk narozený ve znamení Ryb. I když existují výjimky, které přivádějí své okolí k zoufalství svými krizemi, většina Ryb nechce svou špatnou náladou nikoho zatěžovat. To souvisí s tendencí Ryb obětovat se pro společné dobro. Důvody, pro které se zrozenec Ryb dostane do deprese, často mají co do činění s jeho neschopností hájit svá osobní práva, takže se cítí jako oběť osob a okolností. Jeho problém je tedy v nutnosti překonat tendence k sebeobětování a nárokovat si životní postavení, které si zaslouží.

Jana Gia

Více se dočtete v Antických horoskopech, které si můžete objednat v zásilkovém obchodě Spirit na telefonním čísle 800 050 259 (v pracovních dnech) nebo prostřednictvím internetu: www.spiritobchod.cz, na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2340184
DnesDnes155
VčeraVčera920
Tento týdenTento týden155
Tento měsícTento měsíc20341

Partnerské weby

apartman banner