Mohou nás duše mrtvých kontaktovat? Milují prý hlavně elektroniku, která jim dává energii a díky níž mohou s naším světem navázat spojení rychle a zřetelně. Že tento způsob skutečně funguje, dokazuje náš příběh.

Karin ovdověla rychle a nečekaně. Odchod jejího manžela tak byl skutečně hodně

bolestivý.

„Dívali jsme se na televizi, vše bylo v naprostém pořádku. Pravda je, že manžel si od rána stěžoval na nevolnost, ale vážnější problémy neměl. Přičítali jsme to nějaké viróze, všude kolem řádila chřipka, nebo přepracování. U podnikatelů je to v dnešní době běžná věc.

V jednu chvíli se ve svém křesle začal divně vrtět, pak se zvedl, že je mu zle a najednou se popadl za hrudník, nemohl dýchat. Krátce na to se skácel k zemi, lapal po dechu. Zachvátila mě šílená panika, vůbec jsem netušila, co mám dělat. Manžel mezi tím ztratil vědomí. Třesoucíma se rukama jsem vytočila číslo záchranky a zmateně vysvětlovala, co se děje. Sanita vyrazila, já dostávala pokyny, jak mu pomoci.

Přestože lékař se záchranáři dorazili do deseti minut, přišlo mi, že se jedná o nekonečně dlouhou dobu. Okamžitě se dali do oživování. Zkoušeli to asi půl hodiny. Neúspěšně. Manžel zemřel doma, na podlaze v obýváku. Zhroutil se mi svět.

Situace byla o to horší, že před necelým půlrokem mi odešla po dlouhé nemoci maminka. Zůstaly mi sice děti, ale už dospělé, a protože tatínek zemřel, byla jsem najednou sama. Trvalo mi opravdu dlouho, než se mi podařilo konečně trochu žít. Vlastně mě zachránilo první vnouče, které mi dělalo obrovskou radost.“

Rozhovor se zesnulým manželem

Vnuk Marek byl u paní Karin velmi často, což pro ni bylo skvělé. Měla pro co žít.

„Naštěstí mladí neměli problém s tím, že Mareček byl u mě. Jednou u mě zase přespával, bylo mu něco kolem dvou let, protože rodiče museli odjet pracovně do zahraničí. Už spinkal a já se usadila u televize. Vzpomněla jsem si opět na manžela a na to, jak je škoda, že tu nemůže být s námi a užívat si vnoučka. Televizní pořad mě naštěstí přivedl na úplně jiné myšlenky, zároveň na mě dolehla únava. Usnula jsem, spíš tedy zaklimbala, když mě probudil telefon.

Nedívala jsem se, kdo volá, bylo mi jasné, že je to dcera a chce vědět, zda je Mareček hodný. Přijala jsem tedy hovor, ale ozval se divný zvuk. Bylo slyšet šumění, divné praskání a do toho nějaké nezřetelné věty. A pak se v těch zvláštních zvucích velmi zřetelně ozvalo: ,Ahoj, tady Karel. Jen jsem ti chtěl říct, že jsem v pořádku, nemusíš mít strach. Moc pozdravuj Marečka.‘ V tu chvíli jsem byla naprosto vzhůru. Byl to hlas mého muže! Křičela jsem do telefonu, co to má znamenat, kde je, proč volá. On jen odpověděl: ,Nechci, abys byla smutná, pozdravuje tě i Leona. Neboj se o nás. Víme, že jsi v pořádku, moc tě všichni milujeme.‘

Po těchto slovech hovor utichl.

Nechápavě jsem držela telefon v třesoucí se ruce. Leona byla má maminka! Přemohl mě pláč, který trval dlouho…“

Halucinace nebo skutečnost?

Když se paní Karin vzpamatovala, šla se do kuchyně napít. Chvíli zmateně chodila po bytě a snažila se srovnat si myšlenky.

„Pak mě napadlo podívat se do telefonu, ze kterého čísla mi manžel volal. Žádný zaznamenaný hovor tam ale nebyl. Poslední od kamarádky, jiný ale ne.

Ten den jsem usnula až k ránu. Přemýšlela jsem celou dobu o tom, co se vlastně stalo. Spala jsem? Vím určitě, že ne. Halucinace? Jsem přece v pořádku, vnouček mi nedával prostor k bláznění. Skutečnost? Nevím,“ snaží se najít vysvětlení paní Karin.

Po nějaké době se svěřila dceři. Ta se prý příliš nedivila, jen se usmála a zaskočila paní Karin reakcí: „Víš, stalo se mi něco podobného. Tatínek přišel ve snu. Neříkala jsem ti to, abych tě nerozrušila. Pohladil mě a pochválil Marečka. Řekl, že je krásný, že ho bude navštěvovat, že na nás všechny, hlavně na tebe, moc myslí.“

Paní Karin došla k závěru, že smrt není taková, jak si myslíme. Získala zajímavou zkušenost, díky níž bude na svět kolem pohlížet trochu jinak, s vědomím, že ještě mnohé nejsme schopni pochopit a už vůbec ne vysvětlit.

Naďa Kučerová

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2272809
DnesDnes466
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden4220
Tento měsícTento měsíc5058

Partnerské weby