Líbání je pro většinu lidí tou nejpříjemnější činností, jaké se lze oddávat. Vášnivý polibek je ale také prospěšný zdraví, velmi efektivním prostředkem proti nejrůznějším neduhům. Jestlipak víte, co všechno se při něm děje s vaším tělem?

+ V prvé řadě je báječnou relaxací, spolehlivým obráncem proti stresu, navozuje dobrou náladu, pocit štěstí, optimistický pohled na svět.

+ Intimní sblížení rozšiřuje krevní cévy, a tak napomáhá zmírňovat bolesti, zejména hlavy, nebo křeče v čase menstruace.

+ Harmonický partnerský život, časté líbání zvyšuje sebevědomí, činí lidi šťastnější, což vede k vyšší produktivitě práce, nadstandardnímu pracovnímu výkonu.

+ Je také ideálním tréninkem pro plíce, prevencí všelijakých plicních neduhů, líbání nás učí lépe dýchat.

+ Pozitivně ovlivňuje zubní sklovinu. Při polibku se vytváří množství slin, které obsahují vápník a fosfor, jež mají prokazatelně blahodárný účinek na zubní sklovinu, zabraňují zubnímu kazu.

+ Nepochybně vede ke kráse. Polibek je výbornou omlazovací kúrou pro obličej.

+ Kdo se potřebuje zbavit nadbytečných kilogramů, udržet si optimální hmotnost, polibek je skvělým dietologickým krokem. Při jediné puse se spálí až dvanáct kilokalorií, takže každé intimní sblížení povede vždy ke ztrátě několika dekagramů.

(ruch)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2201380
DnesDnes451
VčeraVčera603
Tento týdenTento týden1054
Tento měsícTento měsíc11130

Partnerské weby