0801zdravíNavzdory zimnímu času můžeme tělu dopřát velkou zásobu vitaminů v podobě exotického ovoce, které funguje jako elixír mládí, vitality, zdroj potřebné energie. Víte, jaké neuvěřitelné účinky na zdraví má…

...avokádo? Zelený až

zelenočerný plod hruškovitého tvaru je označován za tučné ovoce. Jsou to lehce stravitelné nenasycené mastné kyseliny, které příznivě ovlivňují cholesterol v krvi. Má vysoký obsah minerálních látek a vitaminů B a E a také vlákniny. Avokádo se řadí mezi přírodní prostředek v prevenci rizika aterosklerózy, především jejích následků, infarktu myokardu. I další důležité látky v něm obsažené přispívají ke snížení koncentrace volných kyslíkových radikálů poškozujících buňky, což zmenšuje riziko vzniku rakoviny.

0801karambola...karambola? Šťavnatá, osvěžující a lehce nakyslá dužina skvěle uhasí žízeň, ale je i výborným zdrojem především vitaminu C a betakarotenu. Ty patří mezi antioxidanty, které se podílejí na pozitivních metabolických pochodech v organismu. Vitamin C je důležitý pro správnou stavbu tkání, při jeho nedostatku se špatně hojí rány, snižuje se kloubní pohyblivost, mohou se objevit kožní problémy, oční poruchy.

...kiwi? Jako prevenci nejrůznějších zdravotních problémů si ho lze dopřát celoročně. Čínský angrešt, jak se mu také někdy říká, v sobě ukrývá nespočet důležitých vitaminů a minerálních látek - vitaminy C, K, A, B6, E, semínka jsou bohatá na omega -3 mastné kyseliny. Jejich vzájemné působení pozitivně ovlivňuje imunitní systém, funkci jater, zlepšuje funkci střev. Kiwi je báječnou výživou pro unavené svaly.

...pomelo? V poslední době velmi oblíbené citrusové ovoce je vynikajícím zdrojem vitaminů A, B1, B2 a C, důležitých minerálních látek a pro zdraví velmi přínosné vlákniny. Svým složením prospívá imunitnímu systému, lze ho označit za prospěšnou prevenci srdečně-cévních chorob, optimalizuje krevní tlak, hladinu cholesterolu, přispívá ke zdraví kostí, příznivě působí proti stárnutí.

...papája? Oválné ovoce lososové barvy připomínající mango v sobě ukrývá celou řadu výživných látek, významné množství vitaminu C, vápníku a draslíku. Měli byste vědět, že jeho pravidelná konzumace podporuje obranyschopnost organismu, snižuje vysoký cholesterol, podporuje hojení ran, zlepšuje funkci ledvin a močových cest, pročišťuje tlusté střevo, v neposlední řadě přispívá k mladistvému vzhledu.

(es)

RADA SPIRITU

Za mrazu nikdy ovoce nenakupujeme venku, na tržnici. I když to není na zboží na první pohled patrné, teploty pod nulou ho znehodnocují, podepisují se na jeho kvalitě.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2280149
DnesDnes484
VčeraVčera780
Tento týdenTento týden4604
Tento měsícTento měsíc12398

Partnerské weby