thermometer 869392 960 720Jako zvýšená se označuje teplota v rozmezí 37 až 38 °C. Bývá doprovodným příznakem nachlazení a některých dalších nemocí.

Co vám chybí? Vitamin C a zinek výrazně podporují obranné reakce organismu v boji proti nemocem.

 

Dejte si na talíř. Nemocní lidé s horečkou většinou nemají chuť k jídlu, ale organismus posílí a pitný režim doplní masové vývary i polévky ze zeleniny. Česnek a cibule jsou silnými zbraněmi proti nachlazení a zvýšené teplotě. Přidávejte je do všech pokrmů. Osvěžující ovoce či ovocné saláty zásobují organismus nepostradatelným vitaminem C. V lidovém léčitelství se doporučuje častější konzumace jablek nebo jablečné šťávy jako prostředek proti horečce. Šťavnaté pomeranče a další citrusové ovoce je vhodné konzumovat při horečkách a infekčních onemocněních.

Zdraví v každém doušku. I když nemáme žízeň, snažíme se hodně pít a dodržovat správný pitný režim. Horečku doprovází pocení, tedy ztráta tekutin, proto je důležité vypít nejméně 1,5 l tekutin denně, a zabránit tak dehydrataci organismu, což je nebezpečné zvláště u dětí. Na snížení horečky si lze připravit jednoduchý posilující citronový nápoj - do půl litru vody vymačkejte citron a pijte během dne. Na snížení zvýšené teploty je vhodný i zázvorový čaj, který podporuje pocení a zmírňuje příznaky nachlazení. Čaj z květu lípy je nepostradatelným pomocníkem při prevenci a včasném léčení zvýšené teploty, nachlazení, anginy a kašle.

(žuk)

Foto: PIxabay

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2260933
DnesDnes527
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden2522
Tento měsícTento měsíc16341

Partnerské weby