3004levnáNěkteré zdravotní obtíže se objeví zcela nečekaně, bez ohledu na roční období, a vždy dokážou překvapit. Někdo je řeší návštěvou lékárny či lékaře, jiný si vzpomene na staré a osvědčené recepty svých prababiček. A právě do levné domácí lékárny nahlédněme v

případě...

...zánětu průdušek. Ve starých herbářích najdeme doporučení na užívání cibulové šťávy třikrát denně v malých dávkách. Stačí čerstvá šťáva z jedné velké cibule smíchaná s polévkovou lžící cukru.

...bolavých chodidel. Prospěje jim teplá lázeň, do níž přidáte dvě lžičky olivového oleje, tři kapky levandulového a dvě kapky eukalyptového esenciálního oleje a přimícháte nepatrné množství šťávy z čerstvého citronu.

...odřeného nosu od úporné rýmy. Potřebovat budete najemno nadrcenou sušenou majoránku a trošku másla. Obě suroviny zahřejte ve vodní lázni až do rozpuštění a vychladlé pak naneste na postižená místa.

...migrény. Alternativní medicína doporučuje při prvních známkách bolestí hlavy sníst asi centimetr čerstvého oddenku zázvoru nebo jeden až dva gramy mletého. Úlevu by měla přinést i jemná masáž spánků mátovým olejem.

...pálení žáhy. Podle zkušených babek kořenářek by měl spolehlivě zabrat kmínový čaj. Stačí lžičku kmínu spařit v šálku vroucí vody a nechat čtvrt hodiny vyluhovat. Někomu pomáhá vypít trochu čisté citronové šťávy, jinému na pálení žáhy zabírá ředěný vývar z vařených brambor.

...bolesti zubů. Jako první pomoc poslouží několik celých hřebíčků, které rozmělníte na prášek a smícháte se lžičkou olivového oleje. Směs pak nakapete na bolavý zub.

(pru)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2279697
DnesDnes32
VčeraVčera780
Tento týdenTento týden4152
Tento měsícTento měsíc11946

Partnerské weby