0804superNa srdeční choroby si zakládáme celé roky, kdy jsme se špatně stravovali a nedodržovali zdravý životní styl. Onemocnění srdce nahání hrůzu většině lidí, neboť vše, co poškodí tento orgán, může náš život dříve nebo později

vážně ohrozit. Proto jakékoliv opakovaně se vyskytující bolesti srdce vyžadují okamžité lékařské vyšetření.

Super potravina. Historie omega-3 mastných kyselin začala v roce 1970, kdy dánští odborníci zjistili, že jen málo Eskymáků žijících v Grónsku má nemoci srdce, přestože jedí obrovské množství tuku, především tučné ryby. Organismus si neumí tuto kyselinu vyrobit, a proto ji musíme přijímat v potravě. Nejbohatším zdrojem jsou ryby, například makrela. V rybách obsažené omega-3 mastné kyseliny jsou základní preventivní látkou, která chrání srdce, snižuje krevní tlak, udržuje pružné cévy, snižuje hustotu krve a cholesterol a harmonizuje srdeční frekvenci, čímž brání jedné z příčin srdečního infarktu - náhlé srdeční arytmii. Příjem rybího masa jednou či dvakrát týdně může snížit riziko úmrtí na srdeční nemoci až o polovinu.

Co ještě pomůže? Riziko srdečně cévních onemocnění snižují i rajčata. Obsahují důležitou a zdraví prospěšnou kombinaci látek - lykopen, draslík, kyselinu listovou, niacin a vitamin B6. Vědci potvrzují, že velkým přínosem pro zdravé srdce a cévy je česnek. Proti nemocem srdce a odolnost organismu zvyšuje také pravidelné pití zeleného čaje.

(jam)

Bylinné a tradiční přírodní prostředky najdete na www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2202452
DnesDnes430
VčeraVčera540
Tento týdenTento týden2126
Tento měsícTento měsíc12202

Partnerské weby