2805pomůžeDnes významný psychiatr Richard Gallagher se narodil do právnické rodiny. Vystudoval katolickou střední školu v Regis v New Yorku. Tvrdí, že nevěděl přesně, čím bude, ale v jednom měl jasno - chtěl pomáhat lidem. Přemýšlel i o právnické praxi, ale vyhrála psychiatrie. Tu vystudoval

na Princetonu. Je také členem Mezinárodní asociace exorcistů.

První setkání s posedlými

Že vše nemusí být, jak vypadá, zjistil, když vyšetřoval hispánskou hospodyni. Velmi oddaná katolička si přišla postěžovat, že ji napadli démoni a ublížili jí i fyzicky. Ukazovala modřiny po celém těle.

Gallagher se tedy rozhodl pro důkladné vyšetření, včetně srážlivosti krve. Výsledky ale neukázaly nic, co by se lišilo od běžné normy. Následovalo psychiatrické vyšetření. Problém ovšem nenalezl ani v této oblasti. Žena byla naprosto zdravá.

Tehdy doktora Gallaghera poprvé oslovil kněz a žádal o spolupráci, protože žena se na něj obrátila o pomoc, žádala exorcismus. Pro kněze bylo lékařské vyšetření důležité, teprve pak mohl přistoupit k exorcismu.

Doktora Gallaghera problematika posedlosti démony velice zaujala a začal se o ni více zajímat. Za čas nacházel posedlé i mezi svými pacienty. A nachází je dodnes.

Pronikání do světa padlých andělů

Richard Gallagher dnes dokáže velmi přesně určit, který člověk je skutečně psychicky nemocný a který je posedlý démony. Jeho poznatky pramení z bezmála třicetileté praxe. Tvrdí, že i když se zdaleka nejedná o výjimečný jev, byla posedlost odhalena jen u pár stovek lidí z několika tisíc zkoumaných pacientů.

Dokáže prý přesně určit a rozeznat lidské a nelidské chování. Drží se přitom velmi přísných kritérií, stále zde hraje roli vědecký pohled. Zároveň ale přiznává, že démonické entity se vyznačují velmi vysokou inteligencí často převyšující tu lidskou. Umí se bravurně skrývat, měnit hlasy, používat i cizí zapomenuté jazyky, obecně využívat člověka pro své potřeby těmi nejneuvěřitelnějšími způsoby.

Ďábly není radno podceňovat

Richard Gallagher o svých zkušenostech často hovoří a dokonce na téma exorcismu a posedlosti ďáblem napsal pár knih. Nebojí se přiznat svou práci a i když ji údajně vykonávají na stejné úrovni i další psychiatři, je podle všeho jediný, který se k ní veřejně hlásí. Nejspíše i jediný, který ji praktikuje na rozsáhlé úrovni. Gallagher apeluje i na další psychology a psychiatry, aby téma posedlosti brali vážně a nezařazovali posedlé mezi běžné pacienty. Podle něj by neměli odmítat ani spolupráci s exorcisty. Popisuje trápení takových lidí jako velmi intenzivní a bolestivé, takže by se postiženým mělo pomoci všemi možnými dostupnými prostředky a způsoby. Psychiatrické vyšetření může pomoci odhalit problém a nemusí docházet k omylům. Koneckonců, vyškolených kněží, kteří se mohou zabývat exorcismem, přibývá stejně jako případů posedlosti. Ďábel, jak se zdá, je stále velmi kreativní a aktivní.

Naďa Kučerová

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2281865
DnesDnes133
VčeraVčera1209
Tento týdenTento týden133
Tento měsícTento měsíc14114

Partnerské weby