Kvalita pleti je výsledkem nejen pravidelné péče a cíleného pěstění, ale také odrazem celkové životosprávy. I to, co si dáváme na talíř, se může negativně promítnout například mdlým vzhledem, rychlejším stárnutím, zanícenou pokožkou. Jaký jídelníček zvolit, aby pokožka byla vitální, mladistvá, krásná? Jak tvrdí odborníci, až o padesát procent lze zdravým jídelníčkem přispět ke krásné, zdra vě vyhlížející pleti.

Pomeranče
Obsahuje biotin, vitamin krásy, a kyselinu panthenovou, kterými získají buňky potřebnou energii. Stejně jako ostatní citrusové plody chrání před předčasným stárnutím. Proto bychom měli do jídelníčku zařazovat pravidelné pití šťáv z citrusových plodů, alespoň dva decilitry denně nebo konzumovat jeden čerstvý plod.

Rajčata
Rajská jablíčka jsou nejen zdravá, chutná a nízkokalorická, ale díky betakarotenu dodají pleti pěknou barvu, vitaminy E a C se postarají o zdravý vzhled pokožky. Výrazně ovlivňují kvalitu pleti a stárnutí kůže, látka lykopen zlepšuje obranyschopnost kůže, účinně bojuje proti projevům akné, zřetelně zpomaluje stárnutí buněk.

Špenát
Je bohatý na vitaminy skupiny B, zabraňuje celulitidě. Obsahuje železo, vitamin C, E, zinek, kalcium, které účinně zpomalují stárnutí, postarají se o pěknou, svěží pleť.

Rybí maso
Obsahuje důležité omega-3 mastné kyseliny, které zásobují tělo vlhkostí, pomohou zbavit se suché pokožky. Další látky obsažené v rybím mase působí protizánětlivě, pleť viditelně vypínají, působí celkově pozitivně na stav pokožky.

Jablka
Především jsou bohaté na vitamin C, antioxidanty a minerální látky jsou mimořádným zdrojem energie pro pokožku.

Jogurty
Nejen že pozitivně působí na střevní mikroflóru, ale také se postarají díky vitaminům B1, B2, B6 a B12, kalcia, zinku a mléčného tuku o hebkou, sametovou pleť. Jogurt také poslouží jako perfektní pleťová maska, když se do bílého přidá lžička medu a nanese na důkladně očištěnou tvář, krk a dekolt a po několika minutách se smyje vlažnou vodou.
(pru)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2260933
DnesDnes527
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden2522
Tento měsícTento měsíc16341

Partnerské weby