Toužíte-li po jemné a pružné pleti, je velmi důležitý vitamin A, který je považován za kožní vitamin. Podporuje obnovu buněčné struktury a zabraňuje předčasnému stárnutí kůže. Vitamin A výrazně přispívá k oži vení pleti.
O biotinu z rodiny vitaminů skupiny B se také říkává, že je to vitamin krásy, neboť působí na hladkost a svěžest pleti.
Další látky ze skupiny vitaminů B, kyselina paraaminobenzoová (PABA) a pantotenová, mají hojivý a blahodárný účinek na pleť, PABA někdy bývá nazývána přítelem naší pleti. Také další vitaminy ze skupiny B, zejména B5, B12 a kyselina listová pozitivně ovlivňují stav pleti, která se díky nim stává zdravou a hebkou.
Z minerálů a dalších látek jmenujme železo. Dodává naší pleti tonus a tím předchází stárnutí. Navíc uzdravuje pokožku a dodává jí svěží vzhled. Nezdravý a nápadně bledý vzhled bude zřejmě důsledek nedostatku železa.
Máte hnědé skvrny na pokožce? Tmavé pigmentové skvrny na pleti se objevují s přibývajícími léty, jsou příznakem stáří a někdy mohou vznikat i jako důsledek antikoncepce. Pokud ale bude mít organismus dostatek vitaminů skupiny B, zvláště kyseliny listové a niacinu, lze je odstranit nebo dokonce předejít jejich vzniku.
Vitamin E může být také prostředkem vnější zkrášlovací kúry. Kapsličku s vitaminem propíchneme a olejíčkem potřeme pleť. Necháme působit asi dvacet minut. Tuto kúru aplikujeme jednou týdně, pokud není pleť problematická.
 (žuk)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2272328
DnesDnes1220
VčeraVčera634
Tento týdenTento týden3739
Tento měsícTento měsíc4577

Partnerské weby