Karty
S kartami i kartářkami mám určité zkušenosti. Před 14 lety jsem vyhrála mimo jiné i vykládací karty. Jednou večer jsme s maminkou seděly u stolu a já přinesla karty a začala vykládat. Podrobnosti si nepamatuji, ale dvakrát se mi v kartách ukázala smrt. Maminka se zarazila a řekla, ať to zkusím ještě jednou. A znovu mi vyšla dvakrát smrt. To už jsem se polekala i já a karty jsem schovala s tím, že přece neumím vykládat, že je to hloupost. Maminka však byla opačného názoru. O dva měsíce později zemřel náhle tatínek a maminka za dva roky poté. Od té doby jsem karty nevzala do ruky a uložila je do zásuvky.
Po čase jsem začala hledat jinou práci, protože mě ta současná neuspokojovala. Přítelkyně mi dala kontakt na kartářku, ať se s ní poradím. Přijala mne velice příjemná paní. Vyložila mi vše o mé rodině i o práci, která se rýsuje, také o ženě, která mi k ní dopomůže. Všechno se splnilo. Uběhlo několik let a v novém zaměstnání jsem se zamilovala do jistého kolegy. Dlouho jsme po sobě pokukovali, on mně ale dočista popletl hlavu, úplně mě očaroval. Říkala jsem si - proč? Jsem vdaná, mám hezké manželství, jsem babička a svou rodinu miluji. Jenže srdce je silnější než rozum. Rozhodla jsem se tedy znovu vyhledat kartářku. To, co mi řekla, mne šokovalo. Potvrdila to, co jsem si nechtěla připustit, i když jsem to v hloubi duše věděla. Nevím, jak se s tím vším poperu, ale čas ukáže, co bude dál. Držte mi palce, ať to dobře dopadne.
Čtenářka Dagmar B.
 

Labutě
Tento příběh mi vyprávěla paní J., která bydlí v blízkosti rybníka, jemuž se říká Ovčáček. Mrzlo, až praštělo, všichni byli doma u kamen. V tom někdo bouchá na dveře. A důkladně, bouchání neustávalo. Paní šla otevřít a venku stála labuť! Dlouhým krkem ukazovala na rybník. Paní se teple oblékla a labuť ji dovedla k rybníku, kde byla v ledu uvězněna její družka. Vše dobře dopadlo. Paní zavolala hasiče a labutě putovaly do záchranné stanice. Někde jsem četla, že lidé, kteří žijí s nějakým domácím zvířetem, si většinou sami sobě nic nenamlouvají, jsou optimističtější a laskavější. Blízkost zvířat a ptáků člověka zklidňuje, utěšuje, osvěžuje. Blízkost milovaného tvora vytváří emocionální vztah, který dělá zázraky. Celý svět musí být naplněn láskou, abychom tak mohli zvířatům splatit veškeré služby a zásluhy.
Božena N., Morkovice - Slížany


Tajemství planiny Nazca
Pře pár lety byly na planině Nazca v Jižní Americe objeveny další podivuhodné obrazce. Doplnily tak další střípky z gigantické obrazárny petroglyfů, jež jsou dobře viditelné pouze z velké výšky. Kdo dal k jejich vzniku pokyn a proč? Pradávné legendy hovoří o tom, že v místě dnešního Velikonočního ostrova bývala pevnina, po které se dalo dojít pěšky až do Jižní či Severní Ameriky. V Nazca jsou obdobné obrazce jako v Severní Americe, jsou zde rovněž zasypané pyramidy. A záhadné písmo na destičkách z Velikonočního ostrova, které doposud nikdo nerozluštil, svědčí o nějaké velice vyspělé civilizaci, která náhle zmizela v propadlišti dějin. Přece tak geniální písmo nemohlo vzniknout na tak malém ostrově, muselo být zřejmě součástí nějaké větší pevniny či dokonce kontinentu, který zmizel v hlubinách oceánu. Dnešní americký kontinent se skládá ze dvou částí – Severní a Jižní Ameriky. Ale musel tam vedle nich existovat ještě jeden podobný kontinent, který na ně byl napojen. Po jeho zkáze (snad vulkanickou činností a potopením) pak bylo rázem vše jinak. Bohové odvrátili od Nazcy tvář, v Tichém oceánu zůstal jen malý ostrůvek, dnešní Velikonoční ostrov, cesta byla přerušena. Ovšem všechny tři kontinenty si zachovaly podobnou kulturu, jež je spojuje (malby a pyramidy). A co nákresy na planině Nazca znázorňují? Dost možná jde o souhvězdí z jiné sluneční soustavy. Prostě z jiného nebe, než je to naše, nad naší planetou Země. Mimozemšťané si tu třeba namalovali to své nebe a jeho souhvězdí. A linie kreseb vedou až do oceánu, tedy zřejmě ke třetímu, potopenému kontinentu. V horách, poblíž planiny Nazca, byla objevena malba podobná děrné pásce z počítače. Možná, že nějakým počítačem mimozemšťané propojovali i ty obrazce. Poblíž Nazca byly nalezeny také tzv. černé kameny z Icy. Rytiny na nich znázorňují hvězdy, bytosti s dalekohledy, operaci srdce… Rytiny jsou malovány stejnou technologií, jako malby v Nazca. Snad tytéž bytosti, které projektovaly obrazce na planině, také vyryly své znalosti na ony černé kameny v Ice. Udělaly z nich „schránku“ svých vědomostí, aby tady na Zemi (např. po nějaké katastrofě) tyto vědomosti později nalezli pozůstalí a přeživší lidé a tím byly urychleny jejich objevy. „Bohové“ také nakázali po zkáze třetího kontinentu (země Mu?), aby malby v Nazce neustále po deštích a větrných bouřích očišťovali, aby byly neustále z nebe dobře viditelné. Jsou možná ve skutečnosti staré až 80 tisíc let, ale byly neustále obnovovány. Myslíme si díky tomu, že nyní jsou staré jen pár tisíc let. Je to stejné, jako když tužkou na papír nakreslíme nějaký obrázek. Potom vezmeme gumu a vygumujeme jej. Obrázek zmizí, ale na papíře zůstanou obrysy. Ty potom tužkou znovu obtáhneme a obrázek se objeví opět v celé své kráse.
Jaroslav Š., Lupenice

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1947700
DnesDnes540
VčeraVčera653
Tento týdenTento týden4611
Tento měsícTento měsíc17355

Partnerské weby