Se Spiritem do Řecka na dovolenou 2018...

Super cena již od 6 950 Kč!

(doprava, program, ubytování)

 

Lektoři - redaktorky Spiritu: Lucie Zemanová a Ludmila Veselá (přednášky na téma - jak se naučit výklad z run, numerologii, jógu prstů, ale také o muzikoterapii, tajemných schopnostech zvířat ad.)

Organizační vedoucí: Jana Soukupová - autorka úspěšných knih o Řecku

Termín: 8. – 21. 9. 2018, doba pobytu: 12 dní/11 nocí (příjezd 9. 9. dopoledne, odjezd 20. 9. odpoledne)

Ubytování: Hotel na břehu moře-AFRODITE ROOMS, letovisko Nea Vrasna - pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením a kuchyňkou

Dvoulůžkové studio (výhled na moře): 4 200 Kč/osobu

Čtyřlůžkové studio (výhled na moře):

Při obsazení 3 osobami: 3 700 Kč/osobu

Při obsazení 4 osobami:2 850 Kč/osobu

Přistýlka (rozkládací lůžko k plně obsazeným stálým lůžkům): 1 500 Kč

Cena zahrnuje: Ubytování včetně energií, ložní prádlo a ručníky, závěrečný úklid, oláž s obsluhou a wifi, služby delegáta-tlumočníka, program Spiritu

Cena nezahrnuje: Stravu, zdravotní pojištění

V dosahu: Lékařské a bankovní služby

Doprava: Autokar Praha – Soluň + transfer Soluň – Nea Vrasna a zpět, cena celkem za dopravu: 4 100 Kč/os

Nástupní místa: Praha, Brno, Bratislava, doprovod delegáta Spiritu po celou cestu

Možnosti stravování:

- Snídaně (11x): + 1 500 Kč

- Polopenze (11x snídaně +11x jedno hlavní jídlo): 4 500 Kč(hlavní jídlo, pečivo, salát nebo ovoce a nápoj)

Možnost zakoupení zájezdu formou dárkového poukazu.

Záloha při rezervaci zájezdu: 4 000 Kč. Doplatek do 31 . 6. 2018

 

S přihlášením neváhejte!

Vzhledem k velkému zájmu o dvoulůžkové byty jsme v místě pobytu – Nea Vrasně – zajistili navýšení počtu studií pro dva. Pozor, počet účastníků je však i tak omezený počtem míst v autobuse. Prosíme proto, abyste v případě zájmu o účast na zájezdu neodkládali přihlášení na poslední chvíli. Učiňte tak nejlépe do konce května 2018 (stačí zaplatit zálohu, celý zájezd pak stačí uhradit do konce června).

 

Další informace a objednání zájezdu na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu: 472 741 989.

 

O letovisku: Nea Vrasna leží na břehu Egejského moře, v srdci rozsáhlého Strymonského zálivu, na hranici okresu Chalkidiki, přibližně 80 km od metropole severního Řecka Thessaloniki (Soluň). Spolu s letovisky Stavros a Asprovalta tvoří trojici ideálních turistických cílů pro všechny, kteří hledají kombinaci klidného ubytování a prostoru na pláži s možnostmi poznávání, zábavy, nákupů i dobrého jídla. Čisté a velmi slané Egejské moře má navíc blahodárné účinky na léčbu mnohých kožních, dýchacích a pohybových chorob. Záliv Strymonikos lemuje téměř 20 kilometrů písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Rovinu kolem moře obklopují hory a díky dostatku vody v oblasti je záliv překrásnou kombinací modři a zeleně. Pobřežní zóny letovisek tvoří upravené promenády s restauracemi, rychlým občerstvením, kavárnami a plážovými bary. Za nákupy se můžete vydat na trhy nebo do kamenných obchodů v obci, v nevelké vzdálenosti od center naleznete i hypermarkety.

Oblast nabízí mnoho míst vhodných pro pěší túry či výlety za historií i přírodními krásami.

 

Tipy na výlety:

Výlety se objednávají na místě u delegáta. Uvedené tipy a ceny jsou orientační, nabídka v místě je širší. V případě odpovídajícího zájmu lze na místě objednat výlety „na míru“.

Stagira/Olympiada

Prohlídka antické Stagiry, rodiště Aristotela – slavného filozofa a učitele Alexandra Makedonského. Rozsáhlý archeologický areál nabízí k vidění pozůstatky starověkého a byzantského opevnění, tržiště, akropole a antických obydlí. Z vrcholu Stagiry je neopakovatelný výhled na celý Strymonský záliv a nedaleký ostrůvek Kavkanas – někdejší vězení matky Alexandra Makedonského, královny Olympiady. Příjemným doplňkem pohodového výletu je koupání na pláži nedaleko půvabného městečka Olympiada, případně procházka nebo posezení v samotném městečku.

Cena: 5 euro

Stará Vrasna + Agia Marina

Prohlídka tradiční řecké vesnice, založené spartským vojevůdcem Vrasidasem, návštěva kostela Nanebevzeti Panny Marie s pozůstatkem byzantské věže, procházka k vrasenskému zázračnému prameni. Poté odjezd na poutní místo s kamenným chrámem Svaté Mariny, ochránkyně těhotných žen a dětí, ale také všech nemocných a zraněných, zastánkyně v nouzi a přímluvkyně za splnění všech přání.

Cena: 4 euro

Kavala - Thassos

Celodenní výlet – prohlídka starobylého města Kavala s byzantským hradem a rodným domem zakladatele královské egyptské dynastie Khedira - Mehmeda Ali. Dominantou Kavaly je 52m vysoký akvadukt, táhnoucí se z okolních kopců téměř přes celé město. Poté odjezd do přístavu, odkud se pluje trajektem na ostrov Thassos, označovaný jako zelený klenot Egejského moře. Zhruba po půlhodince zakotví trajekt v hlavním městě, kde je k vidění antické divadlo, zbytky akropole a svatý olivový háj. Výlet lze příjemně kombinovat s koupáním i občerstvením v blízkosti pláže.

Cena: 30 euro, děti do 12 let 20 euro

Thessaloniki (Soluň)

Město založil roku 315 př. Kr. makedonský král Kassandros a pojmenoval ho podle své manželky (sestry Alexandra Velikého) Thessaloniki. S více než milionem obyvatel je Soluň druhým největším řeckým městem a metropolí severního Řecka, významným přístavem, sídlem univerzity a pravoslavného metropolity. Leží při pobřeží Egejského moře, v zálivu Thermaikos. Dominantou nábřeží je pověstná Bílá věž, která sloužila k ochraně města. Soluň je plná památek z různých období. Za vidění určitě stojí kostely Aigos Dimitrios (Sv. Dimitrios je patronem města), Agia Sofia a další, Galeriův oblouk a Rotunda a římská agora. Když vystoupáte k byzantským hradbám, otevře se nádherný pohled na celé město, přístav a moře. Okouzlí vás však i současný život města – majestátní Aristotelovo náměstí doslova na břehu moře, velká tradiční soluňská tržnice i moderní obchody, reprezentativní kavárny a restaurace i skromné podniky jako vystřižené ze starých časů.

Cena: 17 euro, děti do 12 let 12 euro

Cena s večerní plavbou podél Soluně: 23 euro, děti do 12 let 18 euro

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1853217
DnesDnes492
VčeraVčera836
Tento týdenTento týden4527
Tento měsícTento měsíc20435

Partnerské weby