Američtí odborníci zjistili, že střevní bakterie, respektive jejich druhová skladba, ovlivňují výkonnost profesionálních sportovců. Budoucnost tak zřejmě bude patřit tzv. střevnímu dopingu.

Výzkumu se v této souvislosti začali vědci věnovat

poté, co se objevily případy sportovců, kteří se dostali ze zdravotní a výkonnostní krize neobvyklým způsobem. A to tak, že si nechali cíleně „vyhubit vlastní nevhodnou“ střevní mikroflóru antibiotiky, aby jim pak byly do střev nasazeny střevní bakterie odebrané od kolegů ve špičkové formě.

Vědci sledovali dvě desítky maratonců, kteří běželi slavný Bostonský maraton. Odebírali jim vzorky stolice týden před závodem a týden po závodě. Zjistili, že po maratonu ve střevech běžců stoupl počet bakterií schopných rozkládat kyselinu mléčnou. Ta vzniká v důsledku práce svalů a při extrémních vytrvaleckých výkonech může být omezujícím faktorem pro výkon i následnou rekonvalescenci. Vědci proto začali vyvíjet speciální probiotika, která by pomáhala sportovcům zvládat enormní nároky na výkon. Zjistili však také, že není možné používat jedno probiotikum pro všechna sportovní odvětví. Ukázalo to srovnání střevních mikrobiomů ultramaratonců a reprezentačních veslařů.

Vytrvalci na dlouhé trati mají střeva osídlena bakteriemi schopnými rozkládat s vysokou účinností cukry a vlákninu. Pomáhá jim to zřejmě dostat z přijímané potravy co nejvíce energie, kterou potřebují, aby udrželi tempo na dlouhé trati po dobu několika hodin. Střevům veslařů však dominují jiné bakterie, protože od nich se očekává špičkový výkon v časovém horizontu několika minut.

(šál)

Planety radí i varují

Předplaďte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Domeček zdraví

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1683699
DnesDnes218
VčeraVčera1169
Tento týdenTento týden4914
Tento měsícTento měsíc16407

Partnerské weby