+ Máte rádi avokádo? Vědci se rozhodli přijít na kloub tomu, zda toto ovoce přispívá k hubnutí, respektive zda jeho konzumace napomáhá redukovat viscerální tuk v břiše. Američtí vědci budou potřebovat tisíc dobrovolníků, kteří dostanou jednoduchý

úkol – avokádo konzumovat či nekonzumovat. První skupina – testovací – každé dva týdny obdrží 16 kusů plodů a po dobu půl roku bude muset sníst jedno denně. Druhá skupina – kontrolní – si naopak bude muset avokádo odepřít. Nanejvýše si bude moci dopřát dva kousky měsíčně. Každý člen obou skupin pak dostane zaplaceno - obdrží částku 300 dolarů. Proč tento výzkum? Avokádo obsahuje velké množství tuku, a proto si řada lidí myslí, že je nevhodné při redukční dietě. Většina mastných kyselin v tomto ovoci je ale mononenasycených, díky čemuž se avokádo často doporučuje pro potřeby tzv. nízkosacharidových diet. Z hlediska snižování váhy má i další výhody – například zvyšuje pocit sytosti.

+ Předpokládá se, že vbrzku bude umělá inteligence umět předpovídat následná zemětřesení. Oznámili to vědci z Harvardovy univerzity. Následná zemětřesení totiž zpravidla přicházejí po těch velkých a dosud bylo možné pouze určit, kdy nastanou a jak budou velké. Ale nikoliv, kde se tak stane. Odborníci jsou toho názoru, že umělá inteligence, kterou „vyškolili“ na datech o zemětřeseních z celého světa, dokáže na základě vložených údajů předpovídat vývoj situace mnohem přesněji, než tomu bylo dosud. Systém však není zdaleka připraven. Vědce tedy čeká ještě velmi dlouhá cesta, než budou moci cokoli předpovídat v reálném čase.

(elk)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2170065
DnesDnes79
VčeraVčera589
Tento týdenTento týden1315
Tento měsícTento měsíc16241

Partnerské weby