Krokodýl léčitelem. Krokodýlí krev by mohla být další významnou složkou k získání silných antibiotik. Přestože krokodýl žije v prostředí plném mikrobů a při bitvách o teritorium utrpí často otevřené rány, poranění se mu hojí

rychle a téměř vždy bez infekcí. Testy potvrdily, že krokodýlí imunitní systém dokáže zabíjet i bakterie odolné vůči penicilinu.

Jak rozsvítit soba? V Laponsku žije asi 200 000 sobů. Srážka s nimi je častou příčinou dopravních nehod - a to i proto, že turisté mají sklon odvážet si značky „pozor sobi“ jako suvenýry. Místní pastevci se snaží těmto kolizím zabránit zvýšenou viditelností zvířat. K nošení reflexních vest soby nepřesvědčili, tak jim alespoň pomalovali paroží fosforeskující barvou. Momentálně zkoušejí, jaká barva na něm bude v drsném podnebí držet nejlépe.

Pejsek na dlouhověkost. Když si domů pořídíte čtyřnohého miláčka, prodlužujete si život. Podle vědeckých průzkumů jsou majitelé psů mnohem zdravější než ostatní lidé a soužití s chlupáčem jim může prodloužit život až o patnáct procent. Hlavní zásluhu na tom má pravidelný pohyb při venčení a pocit jistoty, že vás doma někdo čeká.

(dra)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2145851
DnesDnes119
VčeraVčera575
Tento týdenTento týden119
Tento měsícTento měsíc13666

Partnerské weby