+ Bakterie s sebou nesou vše potřebné pro to, aby mohly existovat samostatně. Oproti nim jsou viry menší a bez svého hostitele se nedokáží množit. Rozdílnost bakterií a virů je nejen ve velikosti, ale též v metabolismu i anatomii. Bakterie představují jednobuněčné

organismy, které můžeme vidět pod mikroskopem. Jejich velikost zpravidla dosahuje několik mikrometrů - či několik miliontin metru. Žijí a rozmnožují se v teplém a vlhkém prostředí, ať již v těle jiného organismu či mimo něj. Způsobují infekce, které lze většinou léčit antibiotiky. Viry pak tvoří o mnoho menší nebuněčné organismy, bez vlastního metabolismu, takže je nespatříme ani pod běžným mikroskopem. Viry cizopasí uvnitř těla hostitele, bez něhož se nedokáží množit. Produkují toxiny, způsobují nejrůznější potíže, přičemž antibiotika na ně neplatí. Jako příklad lze uvést, že angina je onemocnění způsobené bakteriemi, zatímco chřipku zapříčiňují viry.

+ Některé metody dnešní moderní léčby jsou založeny na prastarých zkušenostech našich dávných předků. V současnosti se například používá k léčbě a transformaci vědomí už pět tisíc let pulsující světlo se zvukem, třeba ve formě záblesku ohně a dunění bubnů. Právě takový poznatek využívali už šamani i mystici všech věků. Ve starověku uváděl Ptolemaios lidi do transu a léčil je, když nechal sluneční paprsky kmitat přes loukoťové kolo. V poslední době oprášila starou metodu stimulující světlo a zvuky dokonce americká NASA a za pomoci nejmodernější techniky vyvinula téměř zázračný přístroj s neuvěřitelnými účinky. Staronová metoda dnes funguje tak, že si nasadíte speciální brýle a sluchátka, zapnete na audiovizuální stimulaci přístroje vybraný program a stisknete start. Zvuk ze sluchátek a pulsující světlo z brýlí pak vysílá frekvenci, která naladí organismus do požadovaného stavu. V tomto případě do pomalé frekvence, ve které každý člověk automaticky usne. Obdobným způsobem navozuje speciální přístroj dalších přibližně padesát psychických stavů a účinků. Kromě běžných možností, k nimž patří odstranění nespavosti, únavy, stresu či deprese, dokáže tento pomocník přinášet rovněž další zajímavé účinky pro osobní rozvoj, například zrychlené učení, transformaci vědomí, ale i cílené změny mentálního nastavení.

(vel)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2309227
DnesDnes638
VčeraVčera720
Tento týdenTento týden6363
Tento měsícTento měsíc16153

Partnerské weby