+ Stopy po dosud neznámém a zřejmě dávno vyhynulém druhu hominidů objevili vědci na ostrovech v Melanésii. Současní obyvatelé těchto ostrovů mají totiž DNA, která je odlišná od ostatní populace. Uskutečněna byla i počítačová analýza ostatků lidí z

doby pravěké, které zde byly objeveny. Jaké bylo překvapení, když zjistili, že se jedná o zcela neznámý druh, který se nepodobá ani neandertálcům ani denisovanům (pravěcí lidé podobní neandertálcům). To, že mají lidé v Melanésii možná jiné předky, si zatím vědci nedokážou vysvětlit.

+ Při archeologickém průzkumu v Tišnově byly objeveny zbytky dosud neznámé cesty z doby 12. - 13. století. Dokladem toho, že je tak stará, jsou nalezené úlomky keramických nádob pocházejících z této doby. Archeologové vůbec netušili, že by zde nějaká cesta mohla v dávných dobách existovat. Dokonce ani nejstarší mapy nic takového nenaznačovaly.

+ Pilulka proti pocitům osamělosti? Na jejím vývoji začali pracovat vědci z chicagské univerzity. Zaměřili se na hormon pregnenolon, který dokáže uklidnit mysl. Podle vyjádření odborníků prý není cílem pocit osamělosti eliminovat, ale zabránit jeho škodlivým účinkům. Existují totiž lidé, kteří osamělosti propadli natolik, že jim tato pilulka může pomoci a usnadnit život.

(elk)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2309233
DnesDnes644
VčeraVčera720
Tento týdenTento týden6369
Tento měsícTento měsíc16159

Partnerské weby