Na vaše dotazy týkající se nemocí a obecně oblasti zdraví odpovídá paní Renata Herber, která se mimo jiné zabývá bylinnou léčbou a výživovým poradenstvím.
Paní Božena G. z Litvínova se ptá: „Pomáhá opravdu vlaštovičník na bradavice? Co byste mi doporučila vy? A je něco na kuří oka?“
Vlaštovičník pomáhá na odstranění bradavic, jeho nevýhodou je, že není dostupný celoročně a také lidé z města ho shánějí hůře. Dvakrát denně potřete bradavici mlékem, které vytéká ze stonku, a přelepíte. Bradavice se tvoří virovou infekcí, většinou si je přineseme domů z bazénu, sauny nebo z různých wellness zařízení. Pak s nimi dlouhodobě bojujeme. Účinná je i pampeliška lékařská. Rovněž bradavici potíráme jejím mlékem, které vytéká ze stonku, a ještě lze využít tea tree olejíček. Kuří oka jsou podobné jako bradavice. Udělejte si lázeň nohou z mořské soli - na 1 litr vody 2 polévkové lžíce soli. Kůže změkne a pak postižené místo potřete tea tree olejíčkem.
Čtenář Pavel K. z Liberecka píše: „Často trpím na škytavku. Je na to nějaký recept, pomohl by třeba bylinkový čaj?“
Škytavka je vyvolána křečí na bránici. Dlouho trvající škytavka je už problém nějakého orgánu, který dráždí bránici. Nejčastěji je to žaludek. Důležité je nehltat jídlo a jíst pomalu a hodně kousat, nekonzumovat jídlo horké a hodně kořeněné. Udělejte si čaj z pelyňku pravého - 1 čajovou lžičku pelyňku přelijete 2 dcl vřelé vody a necháte 10 minut ustát, pak scedíte. Užívá se jenom jedna polévková lžíce čaje - co jednu hodinu.
Paní Dana ze Zvolena se svěřila s problémem: „Hodně se potím, ačkoli netrpím nadváhou. Je to nepříjemné, zvláště v letních dnech. Dá se to řešit přírodními prostředky?“
Nadměrné pocení je způsobeno předrážděním periferních nervů a je to signál našeho těla, že něco není v pořádku. Příčin je více - prvotní je stres, dále to může být reakce na některé léky nebo problém orgánů - ledvin, jater, plic. Doporučuji užívat tinkturu - kozlík lékařský - 15 kapek 3x denně, dále koupele ve vodě s mořskou solí a polévání studenou vodou. Třikrát denně pijte čaj na látkovou výměnu.
Kontakt: www.renataherber.cz

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2146241
DnesDnes509
VčeraVčera575
Tento týdenTento týden509
Tento měsícTento měsíc14056

Partnerské weby