Říká se, že nejlépe člověk zvýší krevní tlak tehdy, když se pořádně rozčílí. Zvýšení můžeme docílit užíváním následujícího bylinného čaje. Vezmeme bodlák (Carduus) usušený ve stínu a to pouze jeho listy. Jednu polévkovou lžíci nasušených listů bodláku zalijeme jedním šálkem vroucí vody a necháme stát asi půl hodiny. Potom scedíme a popíjíme po jedné čtvrtině šálku čtyřikrát denně. Tato bylinná léčebná kúra trvá pouze týden, potom následuje sedmi až desetidenní pauza. Je to však individuální, kúru můžeme zopakovat při naměřeném sníženém krevním tlaku pod 110/70 torrů.
Na vysoký krevní tlak pomáhá kefír s mletou skořicí. Kefír zlepšuje mikroflóru tlustého střeva a také funkci celého trávicího ústrojí. Skořice pomáhá v normalizační funkci slinivky břišní. Upravuje se nejen krevní tlak, ale i cukr v krvi, snižuje špatný cholesterol.
Meduňka, listy černého rybízu i skořice obsahují hodně éterických olejů. Mají žlučopudný, spasmolytický účinek a působí kladně nejen na celý organismus, ale především na cévy. Jako součást léčby vysokého krevního tlaku bylinami je důležité pěstovat kladné emoce, což je radost, smích, optimismus, dobrá nálada.
(mik)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2203297
DnesDnes86
VčeraVčera594
Tento týdenTento týden2971
Tento měsícTento měsíc13047

Partnerské weby