Ne každá žena se může pochlubit pevným zadečkem a stehny. Více než osmdesát procent žen trápí pomerančová kůže - celulitida. Nejčastěji se s ní setkáváme v těhotenství, během menopauzy či při užívání hormonální antikoncepce. Přestože celulitida bývá spojována s nadváhou a obezitou, čím dál častěji se objevuje u štíhlých lidí. S blížícím se jarem přijde každá rada, jak zmírnit tento problém, určitě vhod.
Změna jídelníčku
Pokud na vašem talíři převládá bílé pečivo a výrobky z bílé mouky, sladkosti, smažené pokrmy, často se stravujete v rychlých občerstveních, je nejvyšší čas na změnu. V jídelníčku by mělo být zastoupeno dostatečné množství ryb, drůbeže, ovoce a zeleniny, zapomínat bychom neměli na nízkotučné mléčné výrobky, luštěniny, tvaroh, ořechy. Celulitidu zhoršují tučná jídla, čokoláda, červené maso. Žádoucí je dodržovat dostatečný pitný režim, přijímat alespoň dva litry tekutin denně. Omezit je třeba konzumaci kofeinových nápojů, sycených minerálních vod, přednost dát obyčejné vodě, bylinkovým čajům, neslazeným nápojům.
Investujte do kvalitní kosmetiky
Zkusit to můžete i s kosmetikou. Jedním z osvědčených přípravků, který povzbuzuje metabolismus a látkovou výměnu, omlazuje kůži, aktivuje oběh lymfy, je například minerální jíl. Ten se těží v hlubinných dolech, kde doprovází ložiska mořské soli. Jde o pozůstatek druhohorních tzv. severských moří, proto je extrémně bohatý na minerály a svojí koncentrací převyšuje bahno z Mrtvého moře. Má vynikající terapeutické účinky a kromě jiného je určen i pro tělové zábaly. Léčebný jíl se aplikuje na problémové partie a nechá působit patnáct až dvacet minut. Při celulitidě se doporučuje pokožku minerálním jílem ošetřovat až čtyřikrát týdně.
Vhodné je sprchování
Krevní a lymfatický systém může podpořit domácí otužování - například sprchování střídavě teplou a studenou vodou, pravidelné saunování.
Chvála pohybu
Pohyb je vynikající zbraní proti celulitidě, neboť podpoří správné proudění lymfy. Není podstatné, jaké tělesné aktivity zvolíte, ideální je, když se jim věnujete alespoň třikrát v týdnu. Dobré je střídat různé druhy sportů. Tělesný tonus zlepšíte a krevní oběh podpoříte plaváním, tancem, jízdou na kole, ale stejně účinně bude na nepěkné dolíčky na kůži zabírat rychlá chůze, svižné procházky. Pamatujeme na to, že tukové zásoby se začínají spalovat až po dvacetiminutové intenzivní zátěži.
(es)
DODATEK
Minerální jíl si lze nyní objednat za velmi výhodnou cenu v zásilkovém obchodě Spirit na telefonních číslech 472 744 568 a 844 111 172 nebo prostřednictvím internetu: www.spiritobchod.cz či na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2184110
DnesDnes355
VčeraVčera564
Tento týdenTento týden3140
Tento měsícTento měsíc11049

Partnerské weby