Kašel se může objevit bez známé příčiny, ale i v takovém případě si pomůžeme domácími prostředky. Napřed se pokuste zjistit, jak u vás došlo k podráždění dýchacích cest. Doma prach utírejte navlhčenou prachovkou, vzduch v místnosti by neměl být příliš teplý ani suchý, odstraňujte případná ohniska plísní na stěnách v bytě. Kašel také může být reakcí na určité látky v ovzduší, snažte se zjistit příčiny.
Co vám může pomoci?
Borovicový olej - tento olej můžete nasadit jako podpůrný jak proti bronchitidě, tak proti kašli. Dejte si několik kapek do vanové lázně, pak se vykoupejte ve vodě, která by pro vás měla být příjemně teplá. Doba trvání koupele by neměla přesáhnout čtvrt hodiny. Pozor - při horečce může být teplá koupel pro krevní oběh nevhodná, ale v každém případě se následně dobře přikryjte alespoň na šedesát minut a odpočívejte.
Při kašli také pomáhá citron smíchaný s olivovým olejem. Postupujte tak, že smícháte stejné díly olivového oleje a vymačkané citronové šťávy a řádně vše dobře promíchejte. Vzniklou směs užívejte po malých doušcích. Tento prostředek se nedoporučuje při pálení žáhy nebo průjmu.
Hořčičný prášek - to je velmi prastarý recept, který znaly už naše babičky. Dříve se používaly hořčičné obklady při zápalu plic. Proti kašli tento prostředek účinkuje rychle a účinně. Vezmete jednu čajovou lžičku hořčičného prášku, pouze z jemné černé hořčice a to smícháte s vodou na kaši, kterou si přidáte do koupele nebo do kbelíku na koupel nohou. Pomohou i obklady kolem prsou.
Při kašli také dobře ulevuje včelí med v nejrůznějších směsích. Horké mléko s medem uvolňuje hleny v průduškách, med je také možné kombinovat například s ředkví nebo křenem, cibulí nebo mlékem a fenyklem.
(eva)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2307832
DnesDnes857
VčeraVčera1050
Tento týdenTento týden4968
Tento měsícTento měsíc14758

Partnerské weby