Afty
"Dělají se mi opakovaně afty v ústech.“ J. M., Liberec
Bezprostředně na afty se osvě dčuje citrovital gel na dásně, obsahující výtažek z grapefruitu a v ústech vytvářející na sliznici účinný ochranný povlak, který zabraňuje zachycení choroboplodných zárodků.

Cukrovka a nadváha
„Mám zvýšený cholesteroll v krvi, nadváhu patnáct kilogramů, ale občas si zahřeším s čokoládou nebo dortíkem“. V. T., Plzeň
Řešením by pro vás byla nízkokalorická stolní sladidla nové generace, jejichž sladící složkou je sukralóza. Sukralóza je vyrobena z cukru, chutná jako cukr, ale nemá žádnou kalorickou hodnotu a nepodporuje vznik zubního kazu. Je stabilní při vysokých teplotách, a proto je vhodná nejen ke slazení nápojů, ale i k pečení a zavařování bez jakýchkoliv omezení. DiaChrom se sukralózou obsahuje navíc speciální biochemicky vysoce aktivní komplex (označovaný jako glukózotoleranční faktor, GFT), jehož aktivní složkou je trojmocný chróm. Hodně záleží na formě, ve které je chróm vázán, protože ne každá sloučenina trojmocného chrómu dokáže vyvolat potřebnou fyziologickou odpověď. Zajímavostí tohoto komplexu je, že si osladíte téměř bez kalorií, ale současně dostanete do těla glukózotoleranční faktor, který v konečném důsledku vyvolává snížení hladiny cukru v krvi. Při pravidelném používání dochází postupně i ke snižování obsahu cholesterolu.
MUDr. Bohumil Ždichynec, CSc.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2216274
DnesDnes127
VčeraVčera544
Tento týdenTento týden671
Tento měsícTento měsíc8799

Partnerské weby