Začínají se vyskytovat po padesátém roce života. Zvláště ženy se za tyto projevy stáří na pokožce často stydí a snaží se jich všemi možnými prostředky zbavit. V dřívějších dobách se prováděly různé druhy bělení, zejména pomocí peroxidu vodí ku a dalších často až podivných jedovatých chemikálií. Po takových zákrocích často docházelo k vážným poškozením pokožky, a tak se od toho upustilo.

Co pomůže zmírnit tvorbu stařeckých skvrn?
Citronová šťáva. V citronové šťávě je obsažena kyselina citronová, která se podílí na urychlené obnově povrchu lidské pokožky. Nejlépe dvakrát denně si půlkou čerstvě rozříznutého citronu potíráme pouze stařecké névy. Když potřeme i okolní místo, kolem stařecké skvrny se vytvoří ještě jasnější lem, protože tato kyselina zesvětlívá všechnu kožní tkáň, na kterou ji aplikujeme.
Vitamin E. Dopřejeme si dostatečný přísun vitaminu E, který je obsažen například v obilných klíčcích. Chráníme se před pobytem na slunci. Pigmentová ložiska můžeme potřít vitaminem E zakoupeným v lékárně (erevit)
Podmáslí. Je v něm obsažena především kyselina mléčná, která dokáže jemně odstraňovat povrchní vrstvy tmavě pigmentované pokožky, takže zesvětluje zasažené pigmentové névy.
Aloe vera. Čerstvě vymačkaná šťáva z listu aloe stimuluje růst nových kožních buněk. Výsledek se dostaví za několik dní při každodenním potírání pigmentových névů.
Homeopatika. Z homeopatických léků se mimo jiné doporučuje pravidelné užívání léku nazvaného Thuya occidentalis.
 (mik)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2339288
DnesDnes179
VčeraVčera742
Tento týdenTento týden5003
Tento měsícTento měsíc19445

Partnerské weby

apartman banner