Banány dokáží zvednout náladu a jsou zdrojem draslíku, který v našem těle umí regulovat krevní tlak. Stačí sníst jeden banán denně. Banány také výrazně snižují riziko infarktu a mohou nám být nápomocny i v kosmetice. Rozmačkáte-li

jeden zralý banán a smícháte-li kašičku se lžící sladké smetany, dostanete skvělou masku na dekolt. Vrásky zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Pokud nevěříte, stačí tento recept vyzkoušet.

Banány obsahují velké množství vlákniny a řadu antioxidantů, vitaminy B6 a C, hořčík, mangan ad. V každém banánu je pouze 105 kalorií a celý plod je tak prakticky výhradně tvořený vodou a sacharidy. Banány totiž obsahují jenom velmi málo bílkovin a prakticky žádný tuk.

O příznivých účincích banánu na zdraví toho bylo napsáno už mnoho. Pro ty, kteří mají potíže s vysokým tlakem, přinášíme jednoduchý recept na banánový čaj:

Nakrájejte na kolečka půl banánu a spolu s jedním sáčkem porcovaného zeleného čaje ho v šálku zalijte horkou vodou. Přikryjte a nechte pět minut louhovat. Poté sáček s čajem vyjměte, podle chuti přislaďte medem a v klidu vypijte.

(ng)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169390
DnesDnes640
VčeraVčera569
Tento týdenTento týden640
Tento měsícTento měsíc15566

Partnerské weby