Každého z nás někdy bolí hlava. Někteří lidé mají tu smůlu, že bolest hlavy je velmi intenzivní, doprovázená nevolností, zvracením, poruchami vidění a citlivostí na světlo. Jedná se o migrénu, kterou způsobuje zúžení nebo rozšíření cév vedoucích do hlavy. Ženy trpívají migré nou častěji než muži, obzvláště v období kolem menstruace. Příčinou jsou změny hladiny hormonu estrogenu.

V šedesátých letech dvacátého století ruští vědci izolovali z mrkve látku zvanou daucarin, která rozšiřuje cévy, zvláště v mozku, a napomáhá dobrému toku krve do hlavy. Na bolest hlavy můžete zkusit následující koktejl. Připravíte si 100 ml mrkvové šťávy, 100 ml celerové šťávy, pár snítek čerstvé rozmarýny a čerstvě mletý pepř. Mrkvovou a celerovou šťávu a rozmarýnu rozmixujete, ochutíte pepřem a ihned vypijete.

Na bolest hlavy můžete vyzkoušet léčivý nápoj, který nabízí Gordon Sambidge. Ve sklenici teplé vody rozmíchejte lžičku jedlé sody a šťávu vymačkanou z poloviny citronu a vypijete.

Než sáhnete po běžných prášcích proti bolesti, zkuste bylinný čaj, který také dokáže ulevit od bolesti. Voňavý heřmánkový čaj působí všeobecně na utišení bolesti stejně jako dobromysl. Jednu lžičku této bylinky zalijete 250 ml vařící vody a necháte asi půl hodiny louhovat. Pijeme 100 ml nejlépe dvakrát denně. Pozor, dobromysl není vhodná při těhotenství.

Nejnovější výzkumy potvrzují, že všem, kteří trpí bolestmi hlavy, pomůže i máta peprná.

(žuk)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2199563
DnesDnes340
VčeraVčera549
Tento týdenTento týden3065
Tento měsícTento měsíc9313

Partnerské weby