Rozeznáváme paměť krátkodobou a dlouhodobou. Čím je člověk starší, tím více ztrácí paměť krátkodobou a objevuje se paměť dlouhodobá, takže pro něj není problém vzpomínat na zážitky ze svého dětství tak, jako kdyby je právě nedávno prožil. Dlouhodobá paměť bývá často narušena u mozkových onemocnění. Zhoubně na lidský mozek působí úrazy hlavy, časté požívání alkoholických nápojů, některé jedy i léky. Dlouhodobým užíváním níže uvedeného bylinkového čaje můžete paměť zlepšit.
Na krátkodobou paměť: rozrazil 25 gramů + puškvorec 20 gramů + meduňka 30 gramů + 25 gramů pelyněk pravý. Připravíte si nálev: jednu vrchovatou čajovou lžičku této bylinné směsi na 250 ml vody povaříte jednu minutu a necháte vyluhovat po dobu 40 minut. Pijete půl až jeden šálek denně, nejméně po dobu osmi týdnů.
Na dlouhodobou paměť k povzbuzení: kořen kuklíku 25 gramů + bukvice lékařská 25 gramů + zimozelen 20 gramů + třezalka tečkovaná 30 gramů. Vše smícháte a dáte jednu vrchovatou lžičku této směsi do šálku (250 ml) studené vody, uvedete do varu. Až bude voda vřít, tak ponecháte ještě dvě minuty. Potom vypnete vařič, necháte vyluhovat po dobu 30 minut. Doporučuji vypít dva až čtyři šálky denně až do pocitu uzdravení. Do každého šálku můžete přidat ještě lžíci pravého včelího medu.
(mudr)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2215680
DnesDnes77
VčeraVčera528
Tento týdenTento týden77
Tento měsícTento měsíc8205

Partnerské weby