Jeden můj známý, který se zabývá alternativní medicínou, mi vysvětloval, že tzv. kokosová voda má příznivé účinky na organismus. Myslela jsem si, že tekutině uvnitř kokosového ořechu se říká kokosové mléko. Jde o jedno a totéž? Pokud ne, tak jak je to?“ zajímá čtenářku Vladimíru R. z Ústí nad Labem.

Váš známý měl

pravdu, jedná se o kokosovou vodu – tekutinu, kterou najdeme pouze v mladých, zelených kokosech, tedy těch, ve kterých se ještě nezačala tvořit bílá dužina. Lidskému organismu je velice prospěšná, obsahuje velmi málo kalorií, podporuje tedy redukci váhy. Je dokázáno, že pokud vypijeme sklenici kokosové vody před jídlem, sníme toho méně. Jestliže budeme kokosovou vodu pít pravidelně, zrychlí se náš metabolismus, díky čemuž tělo rychleji zpracovává cukry. Oblíbili si ji především sportovci, protože pomáhá obnovit a udržovat optimální rovnováhu tekutin v těle. Obsahuje také velké množství vlákniny, a tím pomáhá předcházet zažívacím obtížím.

Antioxidanty obsažené v kokosové vodě pomáhají v boji proti volným radikálům, dále snižují otoky horních i dolních končetin. Při užívání antibiotik lze díky ní překonat jejich toxický účinek. Studie prokázaly, že má i pozitivní účinek na snižování krevního tlaku. Doporučuje se také při stresu. Obsahuje totiž velké množství vitaminu B, který ho pomáhá snižovat a zabraňuje změnám nálad.

(st)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2066894
DnesDnes63
VčeraVčera689
Tento týdenTento týden5306
Tento měsícTento měsíc13930

Partnerské weby