Ajasta201811Na první dojem může působit jako tichá, křehká blondýnka, ale když si s terapeutkou mysli a emocí, ICF koučkou Mgr. Hankou Ajastou chvíli povídáte, zjistíte, že je to vnitřně silná žena, která má spoustu energie. Rukama vnímá auru a stejně jako umí druhým naslouchat, dokáže

je motivovat a nadchnout. V rámci terapií pracuje s jednotlivci. Jinak také pořádá semináře s bubnováním, rodinné a systemické konstelace a jiné semináře či rituální cesty a výpravy na zajímavá a energeticky silná místa.

Hani, Ajasta, to je hodně netradiční jméno...

Dostala jsem ho v roce 2000. Byla jsem tenkrát poprvé na týdenním semináři Oshových meditací. Účastnili se ho i velmi zkušení meditující, kteří se zmínili, že si budou psát o jména do Osho centra v Púně v Indii. Tehdy jsem si řekla, že chci jméno také, i když mě zrazovali, že někteří čekali třeba rok, než na ně vůbec někdo zareagoval. Prostě jsem to zkusila a za tři měsíce jsem jméno opravdu dostala. A skutečně vystihuje mé přirozené vnitřní nastavení. Ajasta můžeme vyslovovat jako Adžasta a znamená „oceán bezpodmínečné lásky“. Když ke mně doputovalo, uvědomila jsem si, že nevím, co bezpodmínečná láska znamená. Tím začala moje vnitřní a vnější cesta osobní proměny. Po deseti letech intenzivní práce jsem pocítila, že už mohu jméno používat veřejně. Prošla jsem rituálem propojení a měla ho nejprve jen jako prostřední jméno. Před třemi třemi lety jsem si ho však nechala úředně zapsat i do občanského průkazu.

Představujeme Hanka Ajasta 3Jak jste se dostala k ezoterice a své práci?

Jako malinká jsem měla zvláštní vjemy. Jedna z mých nejranějších vzpomínek je spojená s mým večerním usínáním. Nebyly mi ani čtyři roky a každý večer jsem z postýlky pozorovala, jak se mi nad hlavou na stropě tvoří květy macešek. Hezky lístek po lístku, byly obrovské a nádherně barevné. Vytvořila se jedna maceška, pak druhá, třetí... A já najednou spala a zdály se mi nádherné sny. Odmala jsem vnímala, že hmotný svět zdaleka není vše, co nás obklopuje. Ale nehovořila jsem o tom. Na základní škole jsem své pocity a vjemy ventilovala tvorbou, psala jsem básně, povídky. Když mi bylo 16 let a studovala jsem na gymnáziu, dostala jsem se takřka z ničeho nic o velké přestávce do stavu rozšířeného vědomí. Byl to velice silný zážitek, letěla jsem nad krajinou. Netušila jsem, co se děje, co mám dělat, neměla jsem žádného učitele. Hledala jsem si informace, postupně časem absolvovala různé kurzy a semináře, tréninky. Pracovala jsem s energií, dovzdělávala se. Ale vším jsem se tak nějak víceméně prokousávala sama, byla to cesta přes vlastní zkušenosti. Studuji a učím se stále další a další věci, je to pro mě celoživotní cesta. I když jeden kamarád si ze mě občas dělá legraci, že jsem překvalifikovaná. (smích)

Terapeutická práce s lidmi, které se oficiálně věnuji od roku 1999, mě naplňuje, dává mi smysl. Mám ji v sobě zakódovanou asi odjakživa. Už jako malá jsem vnímala potíže druhých. Pamatuji se, jak jsem třeba v pěti letech koukla na tátu, seděl u stolu. Šla jsem k němu, položila mu ruku kolem ramen a zcela vážně a zaujatě se zeptala - tati, máš proglémy?(smích) Vyslovila jsem slovo problémy s G uprostřed, protože jsem ho nikdy předtím neslyšela.

Představujeme Hanka Ajasta 2S jakými potížemi za vámi lidé přicházejí a jakými metodami pracujete?

Lidi trápí obecně zdraví, vztahy a peníze. A i když jde o zdánlivě odlišné okruhy života, příčiny potíží bývají podobné. Ke každému člověku mám zcela individuální přístup, každý je originál. Podle situace kombinuji a skládám různé metody a techniky po svém. Lze říci, že jim je „šiji na míru“ a stejné je to i při práci se skupinami. Mými nástroji jsou mimo jiné svalový test, akupunktura pro mysl, emoční terapie, tachyonizované krystaly a ICF koučink. Vyhovují mi, mám ráda jejich zacílení, efektivitu a kontinuitu. Sezení u mě je o intenzivní práci v rámci odblokování. Vždy z něj vyplyne nějaká konkrétní aktivita, akce, a je na rozhodnutí klienta, zda ji do příště naplní. Tím si ukotvuje, pěstuje a osvojuje nový návyk. Rozhodně neslibuji lidem zázraky. Změna přichází skrze ně samotné, musí začít pracovat na sobě. Já jim jen pomáhám, aby se vnitřně zpevnili a došli k rovnováze, spokojenosti. Posiluji jejich samostatnost, nejsem tabletka, která jim uleví a bez které se neobejdou.

Dokážete pomoci lidem i v případě, že je trápí nějaká konkrétní nemoc?

Určitě ano, i když to není moje základní nastavení. Osobně považuji za nejdůležitější vztah k sobě, tedy opravdovou a přirozenou sebelásku a její atributy. Vše se vším ale souvisí, tedy chybné nastavení, disharmonie v této oblasti se obvykle nakonec, pokud nedojde k potřebné změně, projeví i na fyzickém těle - nemocí. Než zdravotní problém přejde do těla, sbírá se to dlouho. Někdy i několik generací. To je velké téma, ale je prokázáno, že tvorba genů u vznikajícího lidského organismu je ovlivněna čtyřmi až pěti generacemi nazpět.

Ve spojitosti s vyladěním, harmonizací a sebeláskou jsem vytvořila autorskou metodu, ke které vyjde i kalendář a výkladové karty. Metodu lze uplatnit v rámci každého řešeného tématu, jmenuje se Alchymie života - cesty k cíli. Pomáhá lidem vypěstovat si nové, kvalitní životní návyky. Je tvořena osmi kroky sebeřízeného učení. Každý krok, tedy etapa cesty, je přibližuje zpátky k sobě a tím i ke šťastnému, plnohodnotnému životu. Každá buňka v nás i ve světě kolem nás určitým způsobem rezonuje. Obsahujeme světlo i stín a je třeba pracovat s oběma těmito polaritami. Za podstatné považuji správné rozlišování, vědomý výběr a potřebu navracet se do svého středu. Pozorovatel pozoruje pozorovatele, který pozoruje pozorovatele. (smích)

fotoprome.cz 9268 2597111Mezi vaše aktivity patří i bubnování. Je možné vás tedy označit za šamanku?

Mám svůj šamanský bubínek, ale šamanka určitě nejsem, jsem prostě Ajasta. (smích) Můj buben je můj přítel, se kterým si nesmírně rozumím. Dotýká se lidských srdcí i duší. A nepřestává mě překvapovat, jak lidé reagují, když čistím, probubnovávám, jejich tělo. Někomu se na chvilku rozšíří vědomí, je jako v tranzu. Reakce bývá hluboká. Když jsou lidé zablokovaní, musím někdy s bubnováním přestat, protože je pro ně příliš mocné. Jindy se mu zase lidé úplně odevzdají, doslova se sytí zvukem. Když bubnuji, vytvářím melodii pro konkrétního člověka. Melodie a rytmus bubnování se mění i podle toho, zda zvukem působím zepředu nebo zezadu, a také podle toho, jaká část těla se čistí. Když dojde k propojení, k rezonanci, člověk vnímá hlouběji kontakt se svou esencí. Bubnování ve spojení s rituálem a ohněm je naprosto úžasné třeba na Žítkové, kde žila moje babička. Ten kraj je pověstný žítkovskými bohyněmi, které po celá staletí pracovaly s lidmi. Vracím se tam velice ráda v rámci výjezdních seminářů.

Co plánujete pro nejbližší čas, kdy a kde se s vámi mohou lidé setkat?

Vášeň, klid plynutí - to jsou tři kvality podstatné pro život. A tak jsem také pojmenovala cyklus, který představím v červenci na festivalu Miluj svůj život na praktické dílně. Týká se sexuality, ale jinak, než si někdo možná myslí. (smích) Vášeň, tedy sexuální energie, je velmi silná a tvořivá. Bohužel, mnozí lidé ji potlačují nebo se jí bojí. Klid je o vystředění a plynutí je o propojení a prožívání bytí. Na listopad mám naplánovanou již zmíněnou akci v Žítkové, nazvanou a zaměřenou na téma „Právo mít štěstí“. Momentálně ale hodně žiji seminářem Dračí cesty k hojnosti, který jsem nedávno odstartovala v Praze v divadle Jaroslava Duška na Kampě. Je zaměřen na nalezení vnitřních klíčů k hojnosti všeho druhu. Když neznáme vlastní hodnotu, hojnost se nám zdánlivě vyhýbá. Jde tu ale o nalezení a otevření vnitřních zdrojů, které byly potlačeny. Draci jsou naši velcí učitelé, obdaření nesmírnou inteligencí. Kontakt s nimi člověku zprostředkují, hlavně zpočátku, dračí průvodci.

Zájemci o mou práci mě jinak mohou nezávazně poznat na vstupním individuálním sezení. Tam se dozví i podrobnosti o možnostech zpracování svých obtíží a okusí očistu a načítání informací z biopole prostřednictvím tachyonizovaných krystalů a mého vnímání. S radostí přivítám i účastníky „Konstelačních kruhů s bubny, rituály a tancem“. Ty probíhají v Brně a v Praze, od září pak také v Plzni. Svou praxi celkově stavím na lásce k sobě a druhým, na přijetí, odpuštění, vzájemné úctě a respektu. Zvláště v dnešní době je vhodné odlišit sou-cítění od lítosti a soucitu. Sou-cítění vnímám coby kvalitu, díky níž se vzájemně propojujeme, tedy umožňujeme si jeden druhého vidět takového, jaký skutečně je. A tohle životní nastavení vůči sobě a druhým podle mě určitě stojí za to.

(zem)

Foto: Archiv Mgr. Hany Ajasty

Kontakt: Mgr. Hana Ajasta - www.hanaajasta.com, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 777 343 229

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2166853
DnesDnes37
VčeraVčera722
Tento týdenTento týden2653
Tento měsícTento měsíc13029

Partnerské weby