Voňavá meduňka. Meduňka se tradičně používá při léčbě nespavosti, úzkosti, bolesti hlavy nebo žaludeční nevolnosti. Uvolňuje napětí, pomáhá odblokovat stres, navodit lepší náladu a klidný spánek. Dobré je uvařit si meduňkový

čaj před spaním, konzumovat lze i čerstvé lístky.

Zklidňující třezalka. Nenápadná bylina se svítivě žlutými květy, které roní rudou šťávu, je vynikající léčivkou. Vlažný třezalkový čaj popíjený po doušcích, dva až tři šálky denně, pomáhá k celkovému zklidnění i při nespavosti, ale neměl by se užívat dlouhodobě. Pokud ale pravidelně užíváte léky nebo hormonální antikoncepci, je třeba se poradit s lékařem nebo lékárníkem, protože třezalka může jejich účinky narušovat.

Kozlík lékařský. Kozlík obsahuje vysoký podíl silic a je nejúčinnějším rostlinným lékem na nervovou soustavu. Pomáhá při nervozitě, stresu, psychické vyčerpanosti i duševních chorobách. Zklidňuje všechny orgány těla, čímž prospívá při různých potížích nervového původu. Je důležitou součástí čajových směsí proti nespavosti. Jeho dobrou vlastností je, že nervovou soustavu posiluje a přitom působí oběma směry. Tlumí její silné dráždění, ale při apatických stavech ji naopak povzbuzuje, proto pomáhá i při letargii, smutku a v obdobích celkové pasivity.

(dra)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2216098
DnesDnes495
VčeraVčera528
Tento týdenTento týden495
Tento měsícTento měsíc8623

Partnerské weby