Rumunské čarodějnice nechtějí platit daně, a tak se rozhodly použít své magické umění proti vládě. Světová média přinesla zprávu o tom, že na protest proti nové daňové povidnnosti, podle které mají od 1. ledna letošního roku odvádět část výdělku do státní kasy, rozházely kolem prezidentského sídla v Bukurešti směs z kočičích exkrementů a těl mrvých psů. Mají přinést vládě neštěstí. Pak se vydaly k Dunaji, kam vhodily za doprovo du zaříkadel kořeny a listy čarodějné a zároveň jedovaté mandragory.
Zákon, podle kterého mají v Rumunsku platit daně i ty osoby, které živí magie, ale zatím platnost nepozbyl. I bez čar bude stejně problém kontrolovat jeho dodržování. Za radu čarodějky platí v Rumunsku jejich zákazníci v přepočtu od několika desítek korun po zhruba dvě stokoruny. Nejsou to velké položky a Bratara Buzea, která je považována za největší rumunskou čarodějku, uvedla, že jde o obor, který dává obživu těm, kteří by jinak zemřeli hladem.
Jak všechno dopadne, zda kouzla zaúčinkují, se uvidí. Prazident i někteří státní představitelé totiž nosí na ochranu před magií fialové součásti oděvu. Naskýtá se ale otázka - pokud se podaří rumunským čarodějnicím zbavit se zaříkáváním daní, neměl by někdo také začarovat českou vládu?
(ces)
Foto: Prezidentský palác v Bukurešti

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2215674
DnesDnes71
VčeraVčera528
Tento týdenTento týden71
Tento měsícTento měsíc8199

Partnerské weby