Říká se mu elixír života, tekuté zlato, hojivý zázrak. Díky svému unikátnímu přírodnímu složení se řadí mezi superpotraviny. Med je vynikající přírodní produkt s léčivými účinky a zdravé sladidlo. Obsahuje celou řadu důležitých vitaminů, minerálních látek a stopových

prvků, jako jsou draslík, vápník, sodík, hořčík, fosfor, jód, zinek, měď a další.

+ Díky obsahu draslíku je med prospěšný srdci. Dále acetylcholin spolupůsobí na rozšiřování tepen, jež zásobují srdce krví, snižuje krevní tlak. Též v medu obsažený hroznový cukr je pro srdeční sval a jeho výkon rozhodující jako hlavní dodavatel energie.

+ Med blahodárně působí na funkci jater. Jaterní buňky mají nenahraditelnou životně důležitou funkci, nezastupitelné jsou při detoxikaci organismu. Napomáhá jaterní buňce v její činnosti, která se stává odolnější proti zánětlivým nežádoucím procesům.

+ Tato zázračná potravina se doporučuje i při chudokrevnosti. Med totiž obsahuje kobalt, železo, měď i kyselinu listovou potřebnou pro tvorbu červených krvinek a červeného barviva.

+ Ocení ho amatérští i vrcholoví sportovci. Med totiž poslouží k rychlému obnovení kondice, například při nadměrné zátěži, překonávání extrémních překážek. Důvodem pro jeho konzumaci při sportovních výkonech a tělesném vyčerpání je obsah jednoduchých cukrů, minerálních látek, enzymů a jiných biologicky hodnotných látek.

+ Kdo má potíže s usínáním, v noci se probouzí, med je pro něj ideálním prostředkem pro zlepšení tohoto stavu. Uklidňuje nervovou soustavu, podávaný před ulehnutím na lůžko zlepšuje kvalitu spánku.

+ Dlouhodobé užívání medu ve vyšších dávkách může být prospěšné při lehčím revmatismu, uklidňuje mimovolné stahy. Zásluhu na tom má především vápník, sodík a hořčík, které snižují dráždivost nervstva.

+ Med je zdrojem rychlé energie, lžička k snídani dodá organismu potřebnou sílu a výdrž.

+ Velmi dobré léčivé schopnosti prokazuje při vnějším použití. Pomáhá urychlovat hojení ran a popálenin, působí dezinfekčně.

+ Díky antioxidantům působí preventivně proti rakovině tlustého střeva, pomáhá při žaludečních vředech, chorobách jater, žlučníku, při zácpě i průjmu.           

(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2338001
DnesDnes455
VčeraVčera864
Tento týdenTento týden3716
Tento měsícTento měsíc18158

Partnerské weby

apartman banner