Zápach z úst je delikátní záležitost, neboť okolí o něm většinou zdvořile mlčí. Statistiky uvádějí, že tento problém se v některou část dne týká až čtvrtiny dospělé populace. Jeho příčinou mohou být problémy trávicí soustavy, stejně jako špatná

ústní hygiena nebo některé potraviny, které jsou výživou pro bakterie vytvářející v ústech plyny. Mezi ně patří například česnek, kapusta, vajíčka a jiné. Rájem pro bakterie je i káva vypitá ráno na lačný žaludek nebo kyselinotvorné potraviny, například ovocné šťávy. Trvale „těžký dech“ mívají dlouholetí kuřáci. Jaké prostředky se proti zápachu z úst nabízejí?

Žvýkačky a mentolové bonbony jen problém s menším či větším úspěchem maskují, ale neřeší ho. Důležitá je správná ústní hygiena, pravidelné čištění zubů  po každém jídle, používání dentální nitě, ústní vody. Dentální hygienisté doporučují používání speciální škrabky na jazyk. Vhodné je vyhýbat se silně aromatickým potravinám, jako jsou česnek, cibule, kořeněné pokrmy, káva. Za přírodní osvěžovače dechu se považuje také listová zelenina. Z bylinek dokáží zlepšit dech petrželová nať, fenykl, kopr, z koření pak kardamom, skořice nebo hřebíček. Zastánci alternativní medicíny doporučují žvýkat anýzová nebo fenyklová semena a kmín. Ke zdravému dechu přispívá také dostatečný pitný režim, nejméně dva litry denně. Páchnoucí látky z dechu lze neutralizovat i čajem z máty.

(map)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2201261
DnesDnes332
VčeraVčera603
Tento týdenTento týden935
Tento měsícTento měsíc11011

Partnerské weby