BRUTNÁK LÉKAŘSKÝ. Čaj z brutnáku lékařského připravíme následovně: jednu polévkovou lžíci sušené natě přidáme do šálku vody a pět minut povaříme. Pije se vždy třikrát denně.

PETRŽELOVÝ ČAJ. Nastrouhá se

pět kořenů petržele a povaří v jednom litru vody. Pije se šestkrát denně. Tento čaj je vhodný zejména proti zánětům močových cest.

BORŮVKOVÝ ČAJ S VŘESEM. Padesát gramů borůvkových listů a padesát gramů vřesu připravíme na jeden litr vody. Po patnácti minutách vaření tak získáme čaj vhodný proti zánětům močových cest.

CHŘESTOVÝ VÝVAR. V racionální kuchyni se často používá chřest. Tato jarní zelenina se obvykle povaří a dále z ní připravujeme saláty nebo i teplá jídla. Využít bychom měli zbylý vývar. Kromě minerálních látek, vitaminu B a C obsahuje rovněž kyselinu asparaginovou a draslík. Právě tyto látky chrání ledviny proti vzniku kamenů či písku a srdečním chorobám.

Z dalších bylin, které ledvinám prospívají v různých čajích či nálevech, si zaslouží připomenout zlatobýl, jehlici, svízel, hluchavku, rakytník, jalovec, sporýš, tykev, bazalku, přesličku rolní, řepík lékařský, smetánku, kerblík, puškvorec, zeměžluč, přesličku polní, kopřivu, jitrocel, vrbovku malokvětou, truskavec a svízel.                                                                          

(vel)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2215763
DnesDnes160
VčeraVčera528
Tento týdenTento týden160
Tento měsícTento měsíc8288

Partnerské weby