Každý den nemusí být procházka růžovou zahradou. Někdy si děláme hlavu kvůli hloupostem, zbytečně se stresujeme, některým věcem přikládáme větší význam, než si zasluhují. Jak přitáhnout do svého života radost, pocit štěstí? Někdy jsou to

opravdové maličkosti, co zlepší náladu, postarají se o mír v duši, spokojenost v srdci. Vyzkoušejte naše tipy:

Pište si deník. Je to skvělý nástroj, jak lépe poznat sami sebe. Kdo si píše deník, najde řešení svých problémů. Umí se lépe vyrovnat s negativními pocity, vlastními chybami, s nejrůznějšími okolnostmi ve svém životě. Stačí si k tomu každý den vyhradit jen pár minut a zaznamenat každodenní prožitky, nejdůležitější události dne, papíru svěřit, co chcete ve svém životě změnit, o čem sníte, s jakými strachy a obavami bojujete. Možná se s odstupem času svým řádkům zasmějete, po čase zjistíte, jak se změnilo vaše myšlení, celkový pohled na svět.

Sportujte. Zajděte do posilovny, nechte se s kamarádkou zapsat do kurzu zumby, pilates, na jógu. Někdy však stačí i delší procházka lesem, voňavou přírodou, pravidelný běh nebo jiná nenáročná aktivita. Pohyb je nejlepší antidepresivum, po několika minutách se v těle uvolní endorfiny, tzv. hormony štěstí. Díky nim dochází k mírně euforickému stavu, organismus se osvěží, zlepší nálada, dostaví se psychická pohoda.

Není nad humor. Hodně se smějte, smích a humor zbavují stresu. Ne nadarmo naši předci říkali, že veselá mysl je půl zdraví. Léčba smíchem má ve Spojených státech dokonce svůj název - říká se jí gelototerapie.

Nezatěžujte se hloupostmi. Jste neustále ve stresu? Nezatěžujte se hloupostmi a naučte se relaxovat. Mnozí lidé přiznávají, že více než osmdesát procent věcí, které je skličují a přidělávají jim vrásky na čele, se stejně nikdy nenaplní. Na psychické pohodě nepřidá ani srovnávání vlastního života s někým jiným. Známými, kamarádkou, kolegou v práci. Naučte se vážit si toho, co máte, a netrapte se tím, co je nereálné a nemůžete dostat.

Občas si zahřešte. Na špatnou náladu, nespravedlnosti světa spolehlivě fungují sladkosti. Čokoláda, zmrzlina, šlehačkový dort a jiné sladké dobroty, stejně jako dobré jídlo a pití, uspokojí tělo i mysl nejčastěji. Když se vás zmocní smutek, klidně si zahřešte, činí tak až dvě třetiny žen.

Co ještě funguje? Podobný účinek jako sladkosti mají často nákupy oblečení nebo kosmetiky. Návštěva nákupního centra ve společnosti kamarádky je velmi oblíbenou aktivitou žen každého věku. Nové střevíčky, kabelku, halenku nebo triko jen tak pro potěšení bylo ochotno si podle jednoho průzkumu koupit bezmála sedmdesát procent žen.

(mv)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2272450
DnesDnes107
VčeraVčera1235
Tento týdenTento týden3861
Tento měsícTento měsíc4699

Partnerské weby