Astroložka PhDr. Olga Krumlovská nám poskytla podklady, díky nimž vám můžeme předložit obecný náhled na to, s čím se budete muset v příštím roce vypořádat…
Beran 1. dekan (21. - 31. března): Začátek roku vybízí k dořešení starých problémů. Seberte síly, jisté záležitosti se začnou postupně obracet ve váš prospěch, zlomovým je v souvislosti s tím červen. Jupiter přestoupí do znamení Lva a přinese vám štěstí. Vše, co podniknete v polovině roku, bude mít pozitivní dopad, bude úspěšné, zárukou je postavení Saturnu. Dostáváte se do nové etapy života.
Beran 2. dekan (1. - 10. dubna): První polovina roku je přípravou na životní změny, kterým se nelze vyhnout. Můžete mít pocit, že jste tlačeni do kouta, určité situace se zdramatizují. Nepropadejte však emocím, vzteku či beznaději, zachovejte rozvahu. Druhá polovina roku je zhoupnutím k lepšímu, věci se začnou dávat do pohybu. Podaří-li se vám vylepšit finanční situaci, zlepší se i vaše zdraví.
Beran 3. dekan (11. - 20. dubna): Zřejmě se ukáže, že máte skryté rezervy. Tím, co dokážete zvládnout, možná překvapíte i sami sebe. Je vhodný čas na pracovní a podnikatelské záležitosti, finančně si můžete polepšit. Letošní rok přeje investicím, nákupu nemovitostí, hypotékám. A otvírá vám oči i ve sféře vztahů. Kdo byl sám, měl by se dobře rozhlédnout kolem. Nelze vyloučit ani založení rodiny, zplození potomka.

Býk 1. dekan (21. - 30. dubna): Je před vámi poměrně pohodový rok. Máte možnost zapracovat na sobě, zbavit se neduhů, vyřešit starosti, které vás trápí delší čas, prosadit své schopnosti, pracovně si polepšit. Dostane se vám štěstí, které si zasloužíte, je tu šance položit základy pozitivním změnám. U výjimečně aspektovaných jedinců lze dokonce předjímat, že jim příznivý tranzit planety Jupiter přinese slávu, popularitu.
Býk 2. dekan (1. - 10. května): Vývoj událostí by vás neměl zaskočit, ohrozit. Již začátek roku může přinést zajímavou nabídku, příležitost, která vás potěší. Pluto v Kozorohu vypovídá o plodnosti (kdo uvažuje o zplození potomka, má šanci), umožňuje vám uplatnit tvůrčí potenciál. Máte-li své plány, není třeba otálet. Zbytek roku se bude odvíjet od toho, co nastartujete či vybojujete v prvním čtvrtletí.
Býk 3. dekan (11. - 20. května): Tento rok by pro vás měl být celkem vydařeným, jak se zdá, dosavadní život si můžete vylepšit, někteří jedinci si splní nějaký svůj sen. Vynikající Neptun v Rybách slibuje duchovní růst. Lze tedy předjímat rozšíření vzdělání, posun v pracovním postavení, karierně příznivý osud. Pluto v Kozorohu přináší zvýšenou plodnost nejen v pracovní sféře, ale i v osobním a milostném životě.

Blíženci 1. dekan (21. - 31. května): Opatrně, tento rok je nevyzpytatelný. Ač nejtěžší období máte za sebou, mějte se na pozoru, tranzitní Neptun vás bude tlačit ke zdi, nic vám neprojde. Nic neoddalujte, nepozornost i nedbalost budou potrestány. Nepoddávejte se emocím, následky konfliktů by byly nepříjemné. Na konci roku napětí povolí. Důležité kroky proto odsuňte na konec roku nebo až na ten příští.
Blíženci 2. dekan (1. - 10. června): Postavení planet vás neohrožuje, mnohé věci se budou vyvíjet dle vašich představ, plánů. Objeví-li se nějaké překvapení, pak spíše pozitivní. Nejlepší bude samotný začátek roku, další čas se pak bude odvíjet setrvačností podle toho, co zasejete. Přes nepopiratelné klady tohoto roku se mějte na pozoru. V dalších letech vám jde Saturn do opozice a vyhrotí potíže, na které si nyní zaděláte.
Blíženci 3. dekan (11. - 20. června): Měli byste prožít poměrně pohodový rok, události se budou ubírat příznivým směrem. Ač se možná něco zdramatizuje, v konečném důsledku to nebude mít negativní dopad. Neptun pracuje pro vás, přinese vám nové možnosti, jistoty, solidnost, je to odměna za trápení, kterými jste v uplynulých letech prošli. Pozor na konci roku - neriskujte, nekomplikujte si život, neprosazujte násilné změny.

Rak 1. dekan (21. června - 1. července): Radujte se z příznivého roku, bude se vám dařit! Nic by vám nemělo uškodit, malé planetky jsou v příznivém postavení, neškodí vám. Saturn ve Štíru přinese ocenění toho dobrého, co jste udělali, propůjčí vám touhu na sobě dál pracovat. Díky zvýšené píli a houževnatosti si polepšíte po stránce fyzické i duševní. Jupiter je do konce léta ve vašem znamení, postará se vám o zajímavé šance.
Rak 2. dekan (2. - 11. července): Je tu pro vás zvlášť příznivý rok, využijte toho! Do života vám vstoupí hodně pozitivního, Jupiter slibuje zajímavé nabídky i přízeň osudu. Saturn ve Štíru přináší regeneraci i schopnost přerodu do své lepší podoby. Úspěšné tak budou pokusy o změnu životosprávy, diety atd. Mladí Raci mohou počítat s úspěšným dořešením vztahových záležitostí.
Rak 3. dekan (12. - 22. července): Jupiter slibuje hodně pozitivního, příjemného a šťastného. Život vám nabídne řadu zajímavých šancí, zážitků, splnění nějakého přání. Nezadaní mohou získat novou lásku, kdo měl finanční problémy, má šanci se jich zbavit. Myslete však na budoucnost, následující rok nebude zdaleka tak laskavým. Dořešte staré záležitosti a nové aktivity dobře promýšlejte!

Lev 1. dekan (23. července - 1. srpna): Oddechnete si. Do konce května se sice může objevit ještě nějaká psychická zátěž, strach z věcí příštích, ale červnem se konstelace lámou k lepšímu. Jupiter vám pomůže dořešit, co je třeba. Uran ve znamení Berana se ve druhé půli roku postará, abyste se poučili z chyb a o získané štěstí dobře pečovali. Nebojte se rizik ani komplikací, odvážnému štěstí přeje!
Lev 2. dekan (2. - 12. srpna): Prožijete celkem bezproblémový rok. Dořešíte problémy a záležitosti, které se vlekly, nebo jste je odkládali. Vše poběží klidněji, než byste očekávali. Věnujte pozornost plánování budoucnosti. Co se týče zdraví, pokud jste se potýkali s neduhy, měla by se situace stabilizovat. Rovněž starosti finanční nebo pracovní se postupně rozptýlí. Konec roku bude zhoupnutím nahoru.
Lev 3. dekan (13. - 22. srpna): Dostane se vám příležitostí i šancí k tomu, abyste svůj život změnili k lepšímu. Tento tok je pomyslnou tečkou za vším starým, co vás obtěžovalo či deptalo. Nastává ideální čas pro nalezení správného životního partnera. Pokud ho již máte, je dobré pomýšlet na založení rodiny. Zbavte se zlozvyků, vylepšete si kondici. Využijte příznivých konstelací, štěstí vám přeje, tak nezahálejte!

Panna 1. dekan (23. srpna - 1. září): S ničím neotálejte, potřebujete-li cokoli řešit, pusťte se do toho hned na začátku roku (v prvních třech měsících). Buďte stále ve střehu a neriskujte. Druhá polovina roku bude náročnější, počítejte s nečekanými událostmi, potížemi a starostmi. Vaším životem může projít hotové tornádo. Nepodceňujte agresivní postavení Neptunu, zvažujte dobře každý svůj krok, každé rozhodnutí.
Panna 2. dekan (2. - 12. září): Nic nesmíte nechat náhodě. Máte příležitost polepšit si, zbavit se toho, co vás obtěžovalo, brzdilo. Mnohé Panny se usadí, založí rodinu. Zesílí jejich tvůrčí schopnosti. Čas přeje začínajícím umělcům, vynálezcům. Sužuje-li vás zdravotní problém, vaše zdraví by se mělo zlepšit. Čas přeje i řešení partnerských krizí, snahám o vylepšení finanční situace.
Panna 3. dekan (13. - 22. září): Začátek roku bude problematický. Přinese starosti, dramatické situace, které vás mohou připravit o optimismus a elán. Vyhněte se jednání pod vlivem momentálního rozpoložení, zkratovým akcím, které by přinesly jen potíže. Konec dubna bude zlomem k lepšímu, aspekty se změní, napětí poleví. Druhá polovina roku vám tak může přinést velké životní šance, vyřešení problémů, klid na duši.

Váhy 1. dekan (23. září - 3. října): Dbejte více o své zdraví, snažte se upevnit své pozice a jistoty do budoucna - zvláště v prvním čtvrtletí. Máte v nebezpečném postavení Uran, může vám cosi vzít. Shoďte růžové brýle, nepřeceňujte své síly a nepodceňujte možná rizika. Vzhledem k postavení Saturnu byste ale měli i přes perné chvilky vše zvládnout. Od dubna se pak situace postupně uvolní, vše se začne zlepšovat.
Váhy 2. dekan (4. - 13. října): V prvních měsících roku 2014 buďte pozorní a opatrní – hrozí ztráta zaměstnání, nemoci. V tomto roce dojde k dořešení nějakých dlouhodobých záležitostí, což se stane odrazovým můstkem pro následující období, které by pro vás mělo být příznivé. Zbavte se toho, co vás zatěžuje, brzdí a trápí, postavte se problémům čelem a vyvoďte důsledky ze svých chyb a nedostatků.
Váhy 3. dekan (14. - 23. října): Je před vámi celkem příznivý rok. Neptun v Rybách vypovídá o ocenění a odměně za vaše dovednosti a dobré vlastnosti. Saturn ve Štíru naznačuje možný pracovní úspěch. Od jara do léta však pozor na tranzit Jupiteru ve znamení Raka, může přinést přecenění sil, podcenění zdravotních rizik a podobně. Starší zrozenci mají šanci zbavit se zlozvyků, mladí mají šanci prosadit se.

Štír 1. dekan (24. října - 3. listopadu): Mladí lidé budou tlačeni k založení rodiny, starší Štíři mohou vytvořit své životní dílo. Během tohoto roku a dvou následujících probíhá přerod vaší osobnosti. Máte šanci vylepšit svou fyzickou schránku, zapracovat na duševních schopnostech. Počítejte s tím, že vám první polovina roku přinese i nějakou zkoušku, díky ní si uděláte v životě pořádek.
Štír 2. dekan (4. - 13. listopadu): Dobře si rozmyslete své plány a cíle, máte šanci leccos zvládnout a dokázat. Přízeň osudu máte na své straně. Lze očekávat příznivý vývoj v oblasti vztahů, nezadaní jedinci mohou najít toho pravého partnera. Máte vhodný čas na cestování, ke změně zaměstnání, k finančním investicím, k prodeji či koupi nemovitosti. Co se zdraví týče, kdo se potýkal s potížemi, jeho stav se zlepší.
Štír 3. dekan (14. - 22. listopadu): Rok 2014 bude pro vás o velikém sebezapření. Saturn kulminuje nad vaším Sluncem a přinese vám těžké životní zkoušky, starosti. Budete muset sáhnout do rezerv. Saturn vám předloží účet za uplynulé roky a nic neodpustí. Neztrácejte naději, třebaže se vám může zdát, že si na vás osud zasedl. Je to tečka za nepříliš příznivou etapou vašeho života, v dalším roce si oddychnete.

Střelec 1. dekan (23. listopadu - 2. prosince): Nic by vás nemělo ohrozit, vypadá to na příznivý rok i přerod osobnosti. Do popředí se dostane tvůrčí práce, duševní vývoj. Druhá polovina roku vám nabídne nějakou velkou šanci, dostatek sebedůvěry, možnost působit na větší množství lidí. Možná získáte vedoucí postavení v zaměstnání, dosáhnete popularity, slávy. Neponechávejte nic náhodě, zvládnete i nemožné!
Střelec 2. dekan (3. - 12. prosince): Všechny vaše typické znaky se umocní a posílí. Využívejte svého šarmu a komunikačních dovedností, díky optimismu a elánu můžete skutečně zvládnout mnohé. Jen se snažte více rozmýšlet, organizujte své záležitosti s veškerou pečlivostí a odpovědností. Nehrňte se do všeho, jak se říká, po hlavě, nepouštějte se do mnoha aktivit najednou.
Střelec 3. dekan (13. - 21. prosince): Předchozí rok byl pro vás zřejmě dost náročný, s tím by ale v roce 2014 měl být konec! Vynikající postavení Neptunu slibuje velké štěstí a zajímavé životní šance, leccos se od základu začne měnit. Nastal pro vás čas pozitivních přeměn a šťastných chvil. Na lepší časy se blýská především v partnerských záležitost, ale polepšíte si i pracovně a finančně.

Kozoroh 1. dekan (22. - 31. prosince): První polovina roku vám přinese těžké chvilky, budete se muset vypořádat s problémy. Určité věci nebudou fungovat jako dosud. Jupiter vás požene k akutnímu řešení všeho, co jste odkládali, podceňovali, potíže se vyhrotí. Seberte síly! Naštěstí se druhá polovina roku ukazuje v lepším světle, rozbouřené vody se zklidní. A těšte se na rok 2015 - budete miláčky paní Štěstěny.
Kozoroh 2. dekan (1. - 10. ledna): V začátku roku vás může zaskočit nějaká nepříjemnost, zkomplikuje se vám život. Neriskujte proto, mějte se na pozoru i při sportu, nepřeceňujte své síly, nepodceňujte dění v zaměstnání, prosazujte své zájmy umírněně, žádné rebelie! Není dobrý čas na změnu práce, půjčky či hypotéky. Od léta se začne situace obracet k lepšímu, vrátí se vám elán a optimismus.
Kozoroh 3. dekan (11. - 20. ledna): V první půli roku se vyhrotí mezilidské vztahy, potíže v mnoha oblastech zároveň. Není dobrá doba na direktivní prosazování svých zájmů, nepřeceňujte síly, nepodceňujte nebezpečí. Druhá půle roku přinese uvolnění, nastolí vyšší spravedlnost, máte šanci postavit se na pevnou zem a udělat si ve svých věcech pořádek. Důležitá rozhodnutí proto směrujte na tento čas.

Vodnář 1. dekan (21. - 30. ledna): Připravte se na změny v životě, v konečném důsledku budou příznivé. Vaše úsilí by mělo dojít naplnění a odměny. Nezadaní mohou najít partnera na zbytek života. Kdo se potýkal s úřady, soudy, zejména druhá polovina roku zřejmě nabídne možnost dořešení záležitostí a úlevu. Zdravotně byste na tom měli být celkem dobře, stav dlouhodobě nemocných se zlepší.
Vodnář 2. dekan (31. ledna - 9. února): Aspekty pomalých planet způsobí, že pro vás bude tento čas dosti dramatický. Počítejte se změnami. Nejednoho Vodnáře potká zdravotní problém, myslete na prevenci! Můžete se též dočkat zklamání v partnerovi, v lidech, kterým jste věřili. Nebezpečné je zejména období od poloviny prázdnin do konce roku. Buďte opatrní, nespěchejte s žádným rozhodnutím.
Vodnář 3. dekan (10. - 18. února): Do poloviny června tak nějak vše poběží podle vašich plánů. Buďte však ve střehu. Do života se vám ve druhé polovině roku mohou dostat velké problémy. Objeví se něco, co vás zaskočí, přinese vám to starosti, zvláště pokud cosi podceníte, nebo naopak přeceníte své možnosti a síly. Řešte vše průběžně, nejednejte z pozice síly, nevyvolávejte konflikty!

Ryby 1. dekan (19. - 28. února): Mělo by se vám dařit zvláště v první polovině roku. Máte příležitost na sobě zapracovat a posunout se vpřed, prosadit své záměry. Druhá polovina roku se ale obrátí nepříjemným směrem. Jupiter vám přestane nahrávat, budete mít spíše smůlu. Nepropadejte panice a pesimismu, nesmíte jednat zkratově. Snažte se přečkat toto období v bezpečí, pozor hlavně na mezilidské vztahy.
Ryby 2. dekan (1. - 10. března): Jak se zdá, v první polovině roku se před vámi objeví velké životní šance, nabídky a možnosti. Neusínejte však na vavřínech. Co nyní získáte, musíte si pojistit do budoucna. Už druhá polovina roku totiž přinese nepříjemnosti, negativní emoce, pesimismus. Může za to napjaté postavení Neptunu, přinese srážky s okolím, partnerské neshody.
Ryby 3. dekan (11. - 20. března): Jupiter ve znamení Raka slibuje pozitivní změny a kladný vývoj událostí. Čas pracuje pro vás, nebojte se tedy a vydejte se na cestu za svým štěstím. Dostanete li životní šanci, rozhodně byste ji měli využít. Buďte nekompromisní a vybojujte pro sebe vše, co vám právem patří. Saturn ve Štíru vám propůjčí chladnou hlavu a tvrdou ruku, do vašeho života se vrátí klid a pohoda.
(cul)

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2278481
DnesDnes330
VčeraVčera687
Tento týdenTento týden2936
Tento měsícTento měsíc10730

Partnerské weby