Zdá se jako banální problém, ale dokáže pořádně znepříjemnit život. Červený nos, opuchlé oči, časté kýchání, vysušená a citlivá pokožka v okolí nosu, takové jsou nejčastější projevy rýmy. Může nás potrápit v zimním čase stejně jako na začátku jara, protože s chladným počasím ani tak nesouvisí. Zima a vlhko však mohou člověka natolik oslabit, že je k infekci náchylnější. Co nasadit proti rýmě?
Vývar jako lék. Domácí poctivý vývar je nad všechny tabletky z lékárny. Organismus nejen vydatně posílí, ale stoupající pára uvolní ucpaný nos.
Chvála česneku. Má silné protimikrobiální účinky. Vyvolává uvolňování a vykašlávání hlenů, posiluje sliznici dýchacích cest, je to ideální potravina, která zatočí s viry a bakteriemi.
Relaxace v koupelně. Milujete chvíle, při kterých si báječně odpočinete v horké vanové lázni? Když máte rýmu, přidejte do vody trochu sušené levandule nebo eukalyptový olej. Kromě toho, že si báječně odpočine celé tělo, horká vodní pára uvolní dýchací cesty, při rýmě vám udělá dobře.
Nešetřete s vitaminy. Když vám není dobře po těle, dopřejte si v jídelníčku vitaminy. Nejlépe v podobě čerstvého ovoce a zeleniny, které tělo posilují a zvyšují odolnost organismu.
Na co ještě pamatovat. Jelikož se viry způsobující rýmu přenášejí kapénkami, je třeba se vyhýbat kontaktu s nemocnými. Viry se také přenášejí dotykem, je tedy na místě pravidelné mytí rukou a výměna kapesníků.
(vos)

RADA SPIRITU
Když máme rýmu, doporučuje se často větrat, vyvarovat se vyšších dávek alkoholu. Také se vyhneme kouření, neboť oslabuje imunitní systém.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2275634
DnesDnes89
VčeraVčera1180
Tento týdenTento týden89
Tento měsícTento měsíc7883

Partnerské weby