Někdo zvládá stresové situace s přehledem, jiný na ně reaguje se zvýšenou citlivostí a až vznikem bolestí lokalizovaných do oblastí jejich žaludku. Nejčastěji dochází vlivem silné kyseliny solné v žaludku k podráždění. Často se přidává mikroorganismus nazvaný Helicobacter pylori, který tu zejména při prožívaných stresech nachází optimální podmínky pro uchycení a přebývání. V této lokalitě se mohou také vyskytnout následně i žaludeční vředy. Když k tomu člověk ještě kouří, ničí žaludeční sliznici i přítomnost jedovatého nikotinu i celé řady dalších jedovatých zplodin pocházejících z cigaretového kouře. Nejčastějšími příznaky tohoto onemocnění jsou pálení žáhy, kyselé říhání a palčivá bolest v oblasti pupku.
Odvar z kůry amerického jilmu dokáže rychle tlumit bolest vytvářením jemného filmu ochranné vrstvy na sliznici jak v oblasti celého jícnu, tak i celého žaludku. Doporučuji vypít odvar bylinného čaje obsahujícího tužebník a proskurník, nejlépe dva až tři šálky denně, vždy před jídlem. Do oblasti pupku, kde se nachází žaludek, tedy tam, kde to nejvíc bolí, je dobré jemně vtírat anýzový nebo heřmánkový olejíček.
Velmi spolehlivě účinkují homeopatické léky, ale musí je předepsat zkušený homeopat. Nejčastějšími homeopatickými léky při chronické gastritidě jsou: Carbo vegetabilis, Lycopodium clavatum a Nux Vomica. Použít je možno podle dalších příznaků ještě na třicet dalších velmi účinných léků.
(mik)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219762
DnesDnes281
VčeraVčera639
Tento týdenTento týden281
Tento měsícTento měsíc12287

Partnerské weby