Marin Dobrev pochází ze severního Bulharska, ale dlouhé roky žije v České republice. Známá jasnovidka Vanga byla prý něco jako jeho prateta, sám se ovšem zabývá chiromantií - tedy čtením z ruky. Na základě své padesátileté praxe tvrdí, že v dlaních najdeme vše - minulost, současnost i budoucnost, každá rýha má svou chronologii. Jak jsme slyšeli, někdy jsou informace, které klientům sděluje, velmi přesné. Přesto každého upozorňuje, že je nutné vše, co při výkladu říká, brát s rezervou, protože proporce na dlaních mohou být posunuté. Povídali jsme si s ním o tom, jak pracuje a jaké byly jeho chiromantické začátky.
Jak jste se dostal k chiromantii?
To je docela zábavná historka. Když jsem byl na gymnáziu, hodně jsem sportoval, vyhrál jsem několik běžeckých disciplin a to udělalo dojem na jednu mou spolužačku. A ona za mnou přišla s knížkou o chiromantii a pod záminkou čtení z ruky jsme se drželi za ruce. Ale mě to skutečně zaujalo. Jakkoli nás učili marxismu a ateismu, říkal jsem si, že by to přece mohlo fungovat, když tomu v minulosti lidé věřili. Tak jsem se rozhodl, že to prověřím. Tu knížku jsem si od spolužačky půjčil, to mi nebylo ani 17 let, dva roky jsem ji doma studoval. A pak jsem si v knihovně a kde se dalo sháněl další knihy a materiály.
Komu jste z dlaně četl jako prvnímu?
Mým prvním chiromantickým objektem byl můj děda. Ve válce utrpěl zranění, měl díru v lebce. Stalo se mu to v době, kdy mu bylo nějakých 29 nebo 30 let. Půl roku byl tehdy v komatu, ale pak se najednou vzbudil a žil do 90 let. Pro mě to byl jakýsi signál, že život je v rukou prozřetelnosti. Jak jsem zjistil, dědeček měl na rýze života, to je ta palcová, v jednom místě ukončení, vypadalo to jako uťaté. Ale měl zároveň 3 velice silné - hluboké rýhy vitality, což znamená tuhý kořínek. Proto se také po půl roce probral a žil dál. Mě zkoumání jeho dlaní utvrdilo v tom, že chiromantie má reálný základ a studoval jsem ji dál.
Potřebujete vidět obě ruce nebo čtete jen z jedné?
Každá ruka je spojena s jinou částí mozku. U praváka je to tak, že pravá ruka je spojená s levou hemisférou, tedy vědomým myšlením. Tam se řeší úřady, práce, povolání… Levá ruka je spojena s intuitivním myšlením, na ní se ukazuje na domov, vztahy, rodina, soukromí. U leváka je to ale přesně opačně.
Když se podíváte někomu do dlaní, na co se soustředíte nejdřív?
Když jsem byl začátečník, tak jsem pět nebo i deset minut jen studoval ruce, až potom jsem začal mluvit. Pak se ale točil nějaký můj profil, nikoli však kvůli chiromantii, pracoval jsem jako výtvarník, památkový architekt a kunhistorik, dělal jsem památkovou péči v Pardubicích. Materiálu nebylo tehdy nazbyt a tak mi řekli, že si nelze dovolit žádné prostoje. Zabrousilo se i k tématu vykládání z ruky a já musel mluvit spatra. A kupodivu jsem zjistil, že to jde. Jsou určité základní a na první pohled viditelné znaky, od těch se dostávám dál. Jde třeba o délku malíčku. Krátký je typicky ženským znakem, ženy myslí více srdcem, reagují spontánně, přemýšlejí až po reakci. Ukazováček vyšší než prsteníček zase prozrazuje dominanci, když je rovný, tak ukazuje na smysl pro důstojnou prezentaci vlastní osoby. Pak třeba postavení palce - palec je osobnost - může ukázat, zda je člověk otevřený nebo uzavřený, jak je zručný atd. Při bližším zkoumání lze zjistit, jaký je člověk v souvislosti s láskou a vztahy, jaké je jeho myšlení a charakter. Vidím i jak je na tom se životosprávou a zdravím, protože třeba ukazováček souvisí s játry, zabarvení dlaně leccos ukáže…
Pozná se z rýh na dlani, kolik má člověk dětí?
Děti se podle pravidel chiromantie nedají uhodnout. Jsou vidět spíš v iniciativách kolem, ale nemají své konkrétní podoby v rýhách. Ty vedlejší iniciativy vznikají u žen po porodu na levé dlani, ale mnohdy nejsou zcela jasné.
Stalo se někdy, že jste někomu nemohl z nějakého důvodu číst z dlaní?
Jsou určité případy, kdy se musí výklad vést velmi citlivě. Jsou věci, které přímo sdělit nelze, protože by mohlo dojít na nežádoucí ovlivnění budoucnosti. Měl jsem kupříkladu kdysi v Pardubicích na výkladu ředitele lihovaru. Viděl jsem tam díru v rýze srdce, bylo jasné, že avizuje srdeční příhodu. Já mu ale nemohl říci, že do roka bude mít infarkt. Jen jsem ho varoval, že by měl být na srdce opatrnější, aby myslel na prevenci. Víceméně pochopil, řekl mi ale, že vzhledem ke své funkci nemůže slibovat, že na sebe bude dávat pozor. Za tři čtvrtě roku měl infarkty hned dva za sebou, velmi těžké. Dva a půl roku byl v rekonvalescenci, pak už se vrátil jen do technické funkce, ředitelský post ztratil. Potom mě jednou odchytil a doslova mi visel na rtech, co mu řeknu o jeho budoucnosti. Lidé většinou varováním, dokud to není akutní, nevěří. Nebo se ke mně dostali na čtení z ruky, také to bylo v Pardubicích, hned po svatbě v kostele novomanželé. Výklad ukazoval, že po třech letech půjdou proti sobě, že to bude špatné mezi nimi. Nemohl jsem jim říct, že to vypadá na rozchod. Jen jsem je upozornil, aby si vzpomněli, jak se milovali, až dojde na spory, které jsou přirozeně v každém vztahu. Varoval jsem je, ať se snaží lásku si pěstovat, že jsou tvrdohlaví oba a může to zle dopadnout, když dvě palice narazí o sebe. Po třech letech přišli nezávisle na sobě a jak mi vyprávěli, odehrávalo se to u nich doma tak, jak jsem to popisoval, létaly i talíře. Rozešli se a přiznali se mi, že když tenkrát ode mne odcházeli, mysleli si, že jsem padlý na hlavu. Jenže ruce nelžou…
Děkujeme za rozhovor. (zem)
Kontakt: 732 458 879

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2275611
DnesDnes66
VčeraVčera1180
Tento týdenTento týden66
Tento měsícTento měsíc7860

Partnerské weby