Pokud se střevní potíže vyskytují jen příležitostně, tak se jedná o přirozenou reakci těla na určitý fyzický nebo psychický stres a vše souvisí se schopností tyto tíživé situace překonávat. Jestliže jde ale o bolesti břicha, kdy tuto bolest nelze přesně specifikovat, pocit plnosti, nadýmání, břicho je tvrdé a nafouklé, zácpy se střídají s průjmy, nucení na stolici, příčinou může být nesprávná strava. Když se tyto obtíže neustále opakují, pak to znamená, že trpíte nezvládnutelnými starostmi.
Při nadýmání pomůže nahřívací láhev nebo čaj. Nejúčinnějším prostředkem proti přeplnění je nejíst tolik, vědět, kolik si toho můžete dovolit. To platí jak pro jídlo, tak pro starosti. Také jóga má velmi blahodárný účinek stejně jako pravidelný pohyb udržuje v pohybu střeva a především uvolňuje psychický stres.
Jestliže jsou za tyto potíže zodpovědná jídla, jako jsou cibule, zelí nebo luštěniny, raději je nekonzumujte. Totéž platí pro sycené nápoje, dbejte na potravu s dostatkem vlákniny, také pravidelnost v jídle je důležitá.
Co vám může ještě pomoci? Zkusit můžete žaludeční čaj, k němuž budete potřebovat jednu polévkovou lžíci z následující směsi: 25 g kmínu, 25 g máty, 25 g heřmánku pravého a 25 g kořene badyánu. Směs přelijete jednou sklenicí vařící vody a necháte deset minut louhovat. Čerstvě připravený, ještě horký čaj pijete několikrát denně. Podobně si můžete připravit čaj z heřmánku, fenyklu a anýzu.
(res)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2279597
DnesDnes712
VčeraVčera734
Tento týdenTento týden4052
Tento měsícTento měsíc11846

Partnerské weby